08:43, 24 Квітня 2019

На Волині УПЦ МП не визнає перехід храму до ПЦУ та судиться

Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Зубильному перейшов до Православної Церкви України, однак УПЦ МП заявляє, що це захоплення храму та судиться. 

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

У прес-службі заявили, що 15 лютого в храмі поміняли замки, а 17 лютого настоятель з прихожанами забрали з приміщення свої речі.

“Хоча спочатку дані про кримінальні правопорушення не були занесені в ЄРДР, Луцький міськрайонний суд, зобов’язав своїм рішенням, від 8 лютого 2019 року, розпочати досудове розслідування. Відкрили та закрили. Так можна описати слідчі дії щодо справи захоплення храму УПЦ в селі Зубильне. Проводячи розслідування, слідчий СВ Локачинського ВП Горохівського ВП ГУНП не визнав та не допитав у якості потерпілого, настоятеля захопленого храму Володимира Бірука; не було довів розміру шкоди; не дотримався процесуального порядку винесення постанови; не надав оцінки фізичним діям особам, які вчинили кримінально-каране діяння; не вчинив жодних слідчих дій, щодо отримання фактичних даних, які мали б встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, які мали б значення для цього кримінального провадження та підлягали б доказуванню. Таким чином, при проведенні досудового слідства слідчий неповно становив всі обставини кримінально правопорушення та передчасно і необґрунтовано виніс постанову про закриття кримінального провадження”, — йдеться у повідомленні прес-служби.

Тому, беручи до уваги скаргу протоієрея Володимира Бірука від 16 квітня 2019 року, Локачинський районний суд, згідно Ч.2  ст. 9 КПК України скасував постанову слідчого СВ Локачинського ВП Горохівського ВП ГУНП України про закриття кримінального провадження та зобов’язав правоохоронців всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження. Усі матеріали справи направити Локачинському ВП Горохівського ВП ГУНП України для продовження досудового розслідування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: