20:27, 04 Лютого 2019

На Волині триває будівництво сучасного молочного комплексу. ФОТО

Перший корівник ФГ «Перлина Турії» у селі Задиби Турійського району відкрили наприкінці листопада 2018 року. Нині тут триває будівництво сучасного молочного комплексу. 

Про це повідомляє Волинська облдержадміністрація.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко оглянув роботу фермерського господарства.

«Наразі триває будівництво другого корівника. Загальний проект молочного комплексу передбачає 1800 голів великої рогатої худоби та 600 корів дійного стада. У планах – завершити будівництво до кінця 2019 року», — розповів голова господарства Володимир Яренчук, який разом із головним бухгалтером Ганною Саюк та головним економістом із 50-ти річним стажем роботи Любов’ю Данилюк продемонстрували роботу молочного комплексу.

Зокрема, для здійснення амбітних планів, волинський фермер залучає інвестиції німецького акціонерного товариства «ПроКредит Банк».

«Ми знаємо, що діють державні програми для підтримки галузі тваринництва. У 2018 році ми скористалися такою підтримкою та отримали часткове відшкодування від держави за кожного закупленого нетеля та будівництво. Претендуємо на їх отримання і у 2019 році», — зазначив Володимир Яренчук.

До слова, племінне поголів’я корів ФГ «Перлина Турії» закупляє в іноземних колег. У 2018 році працювали з німецькими та польськими селекційними господарствами, в яких закупили близько 300 нетелів. Цьогоріч уже домовлено про поставку ще понад 300 голів нетелів з Польщі для комплектації другого корівника.

Молочний комплекс оснащений доїльним залом шведської компанії “DeLaval” типу «карусель», між іншим, єдиним на Волині. Така технологія дозволяє одночасно доїти 24 корови, без стресу для тварин. Наразі перша черга корів на молочному комплексі становить 280 голів, з них – 140 дійних, доїння яких займає одну годину. Тому, аби видоїти 600 корів необхідно буде 5 годин.

Видоїне молоко, перш ніж поступити у холодильне обладнання, охолоджується. Молокопровід від доїльного залу проходить повз ємкості з холодною водою, яка і охолоджує молоко.

Як зауважив Володимир Яренчук, таку ж технологію використовували наші матері, за винятком, що воду вони отримували з колодязів. Все виготовлене молоко – екстра класу, а безстресова система охолодження робить його придатним для виробництва елітних сирів.

«Підприємство, працюючи прозоро, наповнює місцеві бюджети, розвиває навколишні сільські території, дає нове життя поліським землям на яких господарює, створює нові робочі місця, чим запобігає виїзду молоді за кордон. Волинь – аграрна область. І наше майбутнє – за невпинним розвитком місцевих підприємців та виробництвом продукції із доданою вартістю»Задиби», – резюмував Юрій Горбенко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: