14:56, 28 Травня 2019

На Волині священник МП судиться, бо його з сім’єю виселили з церковного будинку

Суд зобов’язав правоохоронців внести до ЄРДР дані про намагання примусового виселення сім’ї священика з церковного будинку села Старий Загорів.

Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії УПЦ МП.

У повідомленні зазначають, що у селі Старий Загорів Локачинського району група людей намагалась насильно виселити протоієрея Афанасія Лейбу з церковного будинку, де він проживає і офіційно зареєстрований згідно з чинним законодавством.

“Протизаконні дії намагались вчинити за відсутності законних підстав, адже, відповідно до чинного законодавства, примусове виселення громадянина із житла може мати місце лише за рішенням суду у визначених законом випадках”, – йдеться у повідомленні.

22 квітня 2019 року, протоієрей Афанасій звернувся до прокуратури Волинської області, де повідомив про вчинене кримінальне правопорушення, здійснене групою осіб, які вчиняють дії щодо примусового виселення священика та його сім’ї з займаного житла, порушуючи статтю 162 КК України (Порушення недоторканості житла). Проте, як каже священник, ніяких дій щодо занесення у ЄРДР фактів вчинення правопорушення, після подачі заяви, з боку прокуратури не відбулось.

22 травня 2019 року, у Луцькому міськрайонному суді Волинської області прийняли рішення задовольнити скаргу отця Афанасія про бездіяльність прокурора Волинській області, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, детально опитати заявника, свідків та розпочати досудове розслідування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: