21:04, 21 Лютого 2019

На Волині стартує проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН

21 лютого 2019 року відбувся інформаційний семінар з питань реалізації проекту ЕС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) у Волинській області.

Про це повідомляє Волинська облдержадміністрація.

Питаннями енергозбереження та ефективного використання природної енергії переймаються в усьому світі. Українців також стимулюють до економного споживання енергоресурсів.

Як зазначив директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Пиріг, житловий фонд України є застарілим. Лише 5-7 % будинків побудовані за новітніми технологіями.

Держава підтримує впровадження енергозберігаючих технологій. Адже головна мета – досягти енергетичної незалежності країни.

Що ж стосується спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), то він надаватиме підтримку об’єднанням співвласників будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективних рішень.

За словами регіонального координатора ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку Ірини Бойко, проект розрахований на два роки і впроваджуватиметься у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією.

Очікується, що вже з середини 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі проекти. Також проектом планується широкомасштабна інформаційна кампанія для підвищення обізнаності жителів Волинської області з питань енергозбереження та енергоефективності.

Зокрема, 26 лютого відбудеться робоча зустріч із керівниками ОСББ міста Луцька, а вже 28 лютого – м. Володимир-Волинського. Окрім того, координатори проекту готові виїхати в будь-який район області та надати вичерпну інформацію щодо реалізації проекту для представників багатоквартирних будинків. Адже учасниками можуть стати як вже діючі ОСББ, так і новостворені.

«Проект запрошує до співпраці представників ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ, представників житлово-будівельних кооперативів, що мають намір реорганізуватися в ОСББ та представників діючих ОСББ, які потребують підготовки та навчання. Це хороша можливість працювати та змінювати власне життя на краще. Але для цього потрібно лише подати заявку», – наголосила Ірина Бойко.

Довідково: Подати заявку на участь в проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua/

Контактна особа у Волинській області – Ірина Бойко, тел. 066-712-03-74, e-mail: iryna.boiko@undp.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: