11:27, 06 Серпня 2018

На Волині стартував сезон полювання на пернатих. ФОТО

4 серпня, о 16:00 мисливці Волині відкрили сезон полювання на пернатих. Задовго до того, як стало чутно перші постріли з мисливських рушниць, спеціальні бригади лісової охорони вирушили в рейд. Протягом усього періоду мисливського сезону вони нестимуть цілодобове патрулювання.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

“Ми зобов’язали всіх користувачів мисливських угідь створити спеціальні бригади, які проводитимуть рейди, – зазначає головний мисливствознавець Волинського ОУЛМГ Василь Сухопор. – Посилено працює лісова охорона, єгерські служби. До складу спеціальних бригад увійшли працівників груп оперативного реагування, лісової охорони, поліції, залучаються громадські активісти, журналісти. Під час рейдів перевіряються не лише документи, а наголошується на обов’язковому дотриманні правил безпеки. Адже вдома всіх чекають рідні. Живими і здоровими”.

Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець розповідає, що пропускна спроможність їхнього підприємства – 650 мисливців.  400 з них вже купили відстрільні картки і будуть полювати на пернатих.

“Мисливці у нас переважно порядні, – запевняє Григорій Биховець. – Та й загалом скажу так: людину, яка полює без документів, видно одразу. Браконьєр ховається у кущах, боїться. Це помітно. Та й мисливці нині більше звикли до культури полювання, часто самі про такі факти повідомляють єгерську службу чи лісову охорону. Але патрулювання дійсно вкрай необхідне. Це стимулює мисливців. Тож у нашому господарстві спільно з правоохоронцями створено 6 мобільних груп. Рейди триватимуть цілодобово”.

Довідка: на Волині офіційно зареєстровано близько 23 тис. мисливців. 8500 отримали контрольні картки і вже вийшли або планують вийти зі зброєю на пернатих. В області  – 56 користувачів мисливських угідь, 16 із них – державні лісогосподарські підприємства. 1,5 млн га земель на Волині – мисливські угіддя. З них водно-болотні – приблизно 10 %. Частина з них належить до заказників, відтворювальних ділянок, національних парків, де полювання заборонено.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: