10:27, 30 Жовтня 2018

На Волині шукають інвесторів для розвитку ягідництва

ОДА відреагувала на запит депутата обласної ради Анатолія Грицюка щодо розвитку ягідництва у Волинській області».

Про це повідомляють на сайті облради.

У відповіді за підписом заступника голови ОДА Сергія Кошарука йдеться про таке, що основні тенденції на ринку ягід області ідентичні загальному стану ягідництва в країні. Проходить активна інформаційна кампанія, спрямована на популяризацію, як споживання свіжої здорової їжі, так і ведення ягідного бізнесу, внаслідок чого ринок поступово розвивається. Для розвитку ринку ягід, як продукції з високою доданою вартістю і можливістю експорту також сприяє зростаючий ринок переробки, зокрема заморозки.

З огляду на те, що виробництво ягідної продукції в основному зосереджене в особистих селянських господарствах, а державні програми надають преференції лише сільгоспвиробникам – юридичним особам, Комплексною програмою підтримки АПК Волинської області на 2016-2020 роки передбачено дотацію фермерським та особистим селянським господарствам за закладання ягідників – до 10 тисяч грн на 1 гектар.

У рамках зазначеної Комплексної програми передбачений напрям часткового відшкодування вартості    холодильного, пакувального, сортувального, сушильного, технологічного та допоміжного обладнання з переробки сільськогосподарської продукції для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Щодо цінової ситуації на ринку ягід, то тут головним негативним чинником є стихійність і роздрібненість виробництва, і як наслідок неможливість сформувати великі товарні партії якісної продукції. Об’єднання, кооперація виробників ягідної продукції є запорукою отримати кращу ціну за вирощену продукцію, а також переробку, заморозку і т.і.

При умові об’єднання виробників, для прикладу малини, є можливість скористатись преференцією – відшкодування подвійної відсоткової ставки Нацбанку або комісії по кредитах, наданих на будівництво та реконструкцію фруктосховищ суб’єктам господарювання.

Щодо створення потужностей з виробництва джемів і варення, то як показує досвід, така продукція не є затребуваною на ринку, оскільки в ціні свіжа або свіжозаморожена ягода.

Також позитивно позначається на рівні реалізаційних цін запровадження виробництва органічної продукції. Комплексна програма передбачає часткову компенсацію коштів на сертифікацію органічного виробництва (до 50 тис. грн на 1 господарство). Пошук інвесторів триває.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: