14:09, 12 Лютого 2019

На Волині селяни зняли двері замкненого храму, щоб увійшов священик ПЦУ

Мешканці села Кульчин Ківверцівського району на Волині відчинили Свято-Георгіївську церкву для новопризначеного священика ПЦУ.

Про це повідомив власкор IA “ZIK”.

Нагадаємо, 10 лютого громада під час зборів на подвір’ї Свято-Георгіївського храму вирішила перейти із УПЦ (Московського патріархату) до Православної церкви України.

Вже наступного дня митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл видав розпорядження про прийняття парафії та призначив нового священика – отця Романа.

Тож сьогодні, 12 лютого, близько 10:00 мешканці села зібралися біля церкви, аби передати храм новому настоятелю. Натомість боронити церкву прибули кількадесят прихильників УПЦ (МП), більшість із яких не є місцевими жителями.

Громадський порядок забезпечували працівники поліції.

Колишнього настоятеля Свято-Георгіївської церкви від УПЦ (МП) отця Олександра на місці події не було. Поки точилися емоційні дискусії та сварки, близько 10.45 приїхав і о. Олександр.

Місцеві жителі запропонували йому передати ключі від храму. На це священик відповів відмовою, пояснивши, що спілкуватиметься лише у присутності адвоката, а будь-які дії вчинятиме на підставі рішення суду.

Коли новий священик о. Роман запропонував йому перейти до ПЦУ разом із парафіянами, о. Олександр відмовився.

Зрештою, після ще години перепалок люди вирішили зрізати замки. Представники громади продемонстрували поліцейським документи про перехід парафії у лоно ПЦУ. Тож селяни зняли із завіс двері до церкви і пропустили у приміщення новопризначеного священика ПЦУ о. Романа.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: