16:25, 03 Грудня 2018

На Волині розвивають мережу Центрів надання адміністративних послуг

Програма «U-LEAD з Європою» – одна з й найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Вона фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами. В Україні головним партнером програми є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У рамках реалізації Фази впровадження Програми буде здійснена підтримка створення модернізації ЦНАП в органах місцевого самоврядування.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Загалом, програма спрямована на створення та модернізацію 600 ЦНАП до квітня 2020 року і здійснюється у чотири раунди до 150 учасників у кожному. Про це стало відомо під час інформаційної сесії щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою», яка відбулася 3 грудня 2018 року в стінах облдержадміністрації.

За словами першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука, Центри надання адмінпослуг є необхідними для громадян та покращують якість надання послуг населенню.

“Спершу хочу привітати всіх присутніх з прийдешнім Днем місцевого самоврядування та бажаю бути гідними представниками своїх громад. У країні безповоротно йде процес децентралізації. Сьогодні є 41 ОТГ, ще 9 створять у грудні, тому програма, про яку ми будемо говорити для нас є актуальною. Пріоритетне завдання – створювати ЦНАПи в ОТГ. Станом на сьогодні 15 волинських ОТГ є переможцями та учасниками перших двох раундів”, – повідомив Олександр Олексійович.

На сьогодні мережа ЦНАПів Волині становить 26 одиниць. Радник Волинського ЦРМС із муніципальних послуг Петро Лавренюк каже, що цю цифру потрібно максимально збільшувати.

“Ви не повинні сумніватися – все буде ОТГ. Коли є можливість – потрібно якомога більше скористатися підтримкою Європи. Це вигідний формат. Ми переходимо вперше до якості та сервісу високого рівня, наші громади це оцінять”, – зауважив експерт.

Зі 150 кандидатів-учасників І-го раунду Фази впровадження переможцями стали 9 громад Волинської області, а саме: Вишнівська, Дубівська, Заболоттівська, Забродівська, Зимнівська, Колодяжненська, Павлівська, Прилісненська, Устилузька. У ІІ-му раунді відібрали 118 кандидатів, з них 6 громад Волинської області: Боратинська, Затурцівська, Оваднівська, Рівненська, Цуманська та Шацька.

Регіональний координатор програми «U-LEAD» Роман Матвійчук каже, що Волинь серед лідерів-учасників програми.

“Перша інформаційна сесія – на Волині. Це означає, що є більше часу підготувати якісно документи. Волинська область загалом є досить активною, у п’ятірці кращих. Проте, ключовим є бажання органів місцевого самоврядування”, – зауважив координатор.

З 15 листопада 2018 року відкрили прийом заявок на участь у ІІІ-му раунді відбору учасників Фази впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення. На інформаційній сесії були присутні представники органів місцевого самоврядування та представники РДА. Щонайменше 25 органів місцевого самоврядування є потенційними учасниками Програми, з них 24 ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: