19:40, 05 Грудня 2018

На Волині родина загиблого атовця не отримала належних їм пільг

Через те, що учасник АТО загинув у госпіталі його родина досі не отримала належних пільг та виплат.

Майже дві сотні волинян загинуло обороняючи країну від агресора. Про це написав голова Волинської ОДА Олександр Савченко на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Олександр Савченко зазначив, що старший солдата Іван Тричук був нагороджений Указом Президента України Петра Порошенка за особисту мужність та героїзм, проявлені в боях за населені пункти Хрящувате та Новосвітлівку орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Після повернення додому в 2014 році, в атовця стався епілептичний напад, він потрапив у госпіталь, де його знайшли мертвим (удушення).

“На жаль, родина Героя: Тричук Марина Валентинівна та двоє малолітніх дітей, у зв’язку зі смертю у військовому госпіталі не отримала свого часу виплату одноразової допомоги та належні пільги”, – написав Олександр Савченко.

Згодом, таки вдалося отримати висновок Центральної військово-лікарської комісії (далі – ЦВЛК) Міністерства оборони України (протокол від 30.07.2018 № 2099) про встановлення причинного зв’язку захворювання і смерті її чоловіка із захистом Батьківщини, який доводить, що причина смерті – наслідок епілептичного приступу та посттравматичного синдрому. Таким чином, родина отримала статус «Члена сім’ї загиблого».

Обласна державна адміністрація надіслала лист на адресу Департаменту фінансів Міністерства оборони України, де просить прийняти рішення, враховуючи усі обставини справи.

В листі зазначається, що у Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», зазначено, що одноразова грошова допомога – гарантована державою виплата. Ця виплата здійснюється особам, які, згідно з цим законом, мають право на її отримання в разі смерті військовослужбовця, внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби (захистом Батьківщини).

“Маю честь бути знайомим з дружиною загиблого Мариною Тричук та його донечками. Познайомився навесні цього року під час робочої поїздки у Ратнівський район, де вони проживають. Тоді пані Марина розповіла, що районна влада зі своєї сторони завжди підтримує їх як матеріально, так і морально. Вважаю обов’язком кожного піклуватись про родини Героїв. Тож залишається сподіватись, що Комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, прийме позитивне рішення”, – зазначив Олександр Савченко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: