09:43, 01 Серпня 2019

На Волині річка перетворилася на болото. ФОТО

На Волині річка Прип’ять в окремих місцях перетворилася на болото або ж щільно поросла очеретом.

Про це повідомили на сайті Волинської обласної ради.

68-річна Галина з села Кримне розповіла, що в людських криницях майже немає води.

“Мені, щоб добратися до води потрібно спустити відро аж на 8 кадубів, а раніше було всього на три. Ми ніколи ще такого не бачили. Зі страхом чекаємо зими”, — бідкалася жінка.

Вона переконана, що нинішня проблема пов’язана з тим, що вийшла з ладу одна із гідротехнічних споруд на Прип’яті, яка регулювала воду. Розповідає, що раніше вода в річці була “до моху”.

До такої ж думки схиляється й Кримненський сільський голова Руслан Курижко. Він каже, що шлюз знаходиться на балансі Державного агенства водних ресурсів України, яке повинно було би забезпечити ремонт цього об’єкта.

Між тим, голова обласної Ірина Вахович вважає, що до пошуку причин  обміління волинських водойм потрібно підходити комплексно, залучивши експертів, науковців, відповідальних державних функціонерів з різних галузей та профілів. Тому вона ініціює створення робочої групи, завдання якої вияснити причини нинішньої ситуації та внести пропозиції щодо вирішення проблем обміління водойм, аби не допустити до екологічної катастрофи.

Ідею підтримує голова бюджетної комісії Михайло Імберовський. Він вважає, що проблеми волинських водойм повинні бути в полі зору не лише голови обласної ради, а й виконавчої гілки влади області.  Депутати хочуть знати чітку інформацію щодо ситуації з гідроспорудами та стан їх утримання. На часі також питання про влив  окремих суб’єктів господарської діяльності на водний баланс в області, про ймовірні ризики від експлуатації Хотиславського родовища на території Білорусії та інші фактори, які могли стати причиною нинішніх проблем з водою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: