20:56, 14 листопада 2018

На Волині рибалка заразився небезпечним захворюванням

На Волині щорічно реєструють поодинокі випадки захворювання людей на лептоспіроз: за останні 3 роки виявили 10 випадків, т.ч. летальний (у 2016 році). Характерно, що понад 90 % захворілих осіб контактували з водоймами (під час проведення сільськогосподарських робіт або відпочинку біля водойми).

Обласний лабораторний центр провів моніторинг та визначив до 100 природних осередків лептоспірозу майже у всіх районах, що є потенційною загрозою для подальшого розповсюдження цієї інфекції на території нашої області, – про це повідомляють на сайті центру.

У поточному році захворів житель Луцького району. Після рибалки на одному з водоймищ району, на 4 добу у хворого виникли скарги на підвищення температури тіла, значну втомлюваність, болі в м’язах і незначне пожовтіння шкіри.

Довідково: Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання із групи зооантропонозів, яке характеризується: ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання завжди починається гостро: значне підвищення температури тіла (до 39–400 С), сильний головний біль, слабкість, та з’являється характерна різка болючість литкових м’язів. Джерелом інфекції є хворі тварини, в основному мишовидні гризуни, які переносять збудник (лептоспіру) у природних умовах та виділяють його в навколишнє середовище із сечею – забруднюючи воду та все навколо. Збудник проникає в організм через ушкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа. В основному, людина інфікується хворобою під час купання, риболовлі, а також при вживанні забрудненої води з відкритих водоймищ, рідше при проведенні сільськогосподарських робіт.

Враховуючи вищенаведене, лікарі обласного лабораторного центру застерігають та наголошують, що для попередження небезпечної хвороби необхідно:

— забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та особливо джерел водопостачання;

—  проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти і воду  від проникнення гризунів.

—  ні в якому разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі;

— при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю та перебуванні біля водойми, використовувати засоби індивідуального захисту.

У разі  появи характерних симптомів (болючості у литкових м’язах та високої температури тіла), особливо після перебування біля водойми – негайно звертатись до лікаря за місцем проживання, не займатись самолікуванням. Раннє звернення за медичною допомогою у перші дні появи згаданих вище симптомів – сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: