19:03, 17 Травня 2018

На Волині – понад 600 випадків захворюваності на кір

Ситуація із захворюваністю на кір в країні продовжує залишатися напруженою. Так, за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 19-й тиждень 2018 року на кір захворіли 1 тис. 407 людей. Найбільша кількість нових випадків зареєстрована у Вінницькій, Волинській, Київській, Львівській, Луганській, Рівненській, Чернігівській області, а також у м. Києві.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Що ж стосується Волині, то, як повідомляє директор державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Наталія Янко, за останню добу в області зареєстрували 15 випадків кору. Серед захворілих 7 дітей та 8 дорослих. Загалом на сьогодні в області зафіксовано 614 хворих на кір. Найбільше випадків у Турійському, Ковельському, Камінь–Каширському районах, містах Ковелі та Володимир-Волинському. Між іншим, з початку року зареєстровано 38 спалахів кору, з них 19 – в загальноосвітніх школах (50 %), по 2 – в дитячих навчальних закладах і середніх учбових закладах (5,5 %) та 15 – в побуті (40 %). Найбільшу кількість спалахів зареєстровано в м. Ковелі,  уражено 77 %  шкіл міста (10 із 13), де фіксують від 3 до 21 захворілих. Натомість на території Любешівського району не зареєстровано жодного випадку кору.

“Лікарі-епідеміологи продовжують проведення епідеміологічного нагляду за захворюваністю кором в області. Тож з метою встановлення джерела інфекції, визначення границь вогнища та виявлення контактних осіб, здійснюється епідеміологічне розслідування кожного випадку захворювання як у сім’ї, так і в організованому колективі”, – зазначила Наталія Вікторівна.

Волинянам нагадують, що захиститися від кору допоможе тільки вакцинація. Якщо дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо ж пропустили першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

Вакцина проти кору є у наявності в усіх регіонах. Минулого тижня 800 тис. доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи доставили у регіони відповідно до розподілу. Зокрема, Волинь отримала 51 586 доз вакцин від кору.

До слова, з початку року на кір захворіли 15 тис. 261 людина – 6 тис. 243 дорослих і 9 тис. 18 дітей. За цей час від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: