22:50, 15 Березня 2019

На Волині побачили зграю рідкісних птахів. ФОТО

Неподалік села Борохів Ківерцівського району на Волині зафіксували зграю рідкісних птахів. Це — сивки звичайні, середнього розміру кулики.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

“В Україні ці птахи не гніздяться, а лише пролітають через нашу територію”, — каже фотограф Максим Рудік.

Знімає птахів з лютого минулого року. За рік має в колекції вже 139 видів. Усі вони побачені на Рівненщині та Волині. На розвідки їздить у вихідні дні. Освіти, пов’язаної з орнітологією, не має.

“Якось взимку визирнув у вікно і побачив цікавих птахів. Вони клювали незібраний виноград. Як виявилось, це були омелюхи і чикотні. Стало цікаво, скільки ще різних пташок є навколо, так і почав фотографувати”,  — зазначив він.

Максим помітив сивок, проїжджаючи велосипедом біля сільськогосподарських полів. Вони стояли на ділянці, засіяній пшеницею. Було їх приблизно 130 особин.

Їхній ареал, тобто територія, де проживають ці пташки, – це тундра і лісотундра. Восени сивки відлітають зимувати на південь. Навесні повертаються до місць гніздування.

Сивка звичайна, чи як її ще називають сивка золотиста, вважається найшвидшим серед мисливських птахів. Мають вагу 190-210 г. Довжину тіла 26-29 см. Розмах крил 67-76 см.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: