17:27, 14 Березня 2019

На Волині підприємство повернуло державі ділянку вартістю 12 мільйонів гривень

На Волині повернули державі самовільно зайняту підприємством земельну ділянку вартістю 12 млн. грн.

Про це повідомляє прокуратура на своїй сторінці у «Фейсбук».

Господарський суд Волинської області задоволив позов Маневицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Камінь-Каширської районної державної адміністрації та зобов’язав одне з волинських господарських товариств повернути державі земельну ділянку вартістю 12 млн. грн. і відшкодувати шкоду, завдану її самовільним зайняттям.

Факт самовільного зайняття підприємством земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 17 га в адміністративних межах Камінь-Каширської міської ради за межами населених пунктів був встановлений під час перевірки, проведеної Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області.

Землю, щодо якої жодні правочини про надання її в користування не приймалися, товариство засіяло соняшником. 

Факт самовільного зайняття ділянки підприємство визнало, проте не відшкодувало понад 23 тис. грн. шкоди, завданої державі її використанням, та не звільнило землі. 

Керівника товариства було притягнуто до адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки (адміністративне правопорушення, передбачене ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та накладено на нього стягнення у виді штрафу.

Прокурори ж у суді домоглися відшкодування підприємством шкоди, завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, та повернення землі державі. 

Нині земельну ділянку підприємство звільнило, що підтверджено актом відповідного обстеження, проведеного спільною комісією Камінь-Каширської РДА та Камінь-Каширської міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: