17:43, 11 Грудня 2018

На Волині підняли прапор ВМС України на підтримку полонених моряків. ФОТО. ВІДЕО

25 листопада 2018 року українські катери і буксир здійснювали плановий перехід між українськими портами з Чорного в Азовське море в рамках ротації сил. Відповідно до Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки вони мали право вільного проходу. Натомість Російська Федерація обстріляла та захопила військові кораблів України разом з українськими військовослужбовцями.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадмністрації.

Звільнення наших воїнів з 25 листопада є головним завданням усіх гілок влади Української держави. Скоординовано працюють особисто Президент України Петро Порошенко, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Денисова, Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, органи прокуратури, органи місцевої влади і самоврядування, спеціальні служби, волонтери, правозахисники, інші визначені структури держави за підтримки громадянського суспільства.

На підтримку українських моряків в обласному центрі Волині підняли Державний прапор та прапор Військово-Морських Сил України. Захід відбувся сьогодні, 11 грудня 2018 року.

“Коли далеко від фронту – дещо по-іншому сприймаються усі події. Я розумію, наскільки складно сьогодні воювати. В той же час, події в Керченській протоці свідчать про одне: якщо Росія раніше на всіх міжнародних аренах говорила про те, що не має відношення до війни на Сході, окрім моральної підтримки російськомовного населення, то цього разу відбувся агресивний збройний напад на українські кораблі, які мирно йшли спільним морем. Це вже елемент військової агресії. Наші моряки, як справжні патріоти, діяли з честю, розумом та гідністю, так само вони зараз поводяться в полоні і з не меншою гордістю повернуться до рідних домівок! Наш народ непереможний! Наш народ готовий стояти за свою землю. Про це свідчить тисячолітня історія України,” – зауважив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Право підняти Державний прапор України та прапор Військово-Морських сил Збройних сил України на підтримку українських моряків надали старшому сержанту, учаснику АТО, морському піхотинцю – Анатолію Горуну.

Варто зауважити, що усі райони Волині приєдналися до всеукраїнської акції на підтримку 24 полонених українських моряків з малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу» та під звуки Державного Гімну підняли прапори.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: