08:17, 14 Січня 2019

На Волині обговорили можливість створення «сімейних молочних ферм»

В департаменті агропромислового розвитку відбулась робоча зустріч представниками підприємства «Укрмілкінвест» та координаторами проекту Кластер «Натуральне молоко», що об’єднує виробників молока Західного регіону.

Про це повідомили у прес-службі департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

В заході взяли участь заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Петриканин, начальник відділу розвитку сільських територій Оксана Шпак, менеджер проекту «Створення сімейних ферм» Сергій Чернієнко, власники особистих селянських господарств з Рожищенського району – Микола Дацюк, Олег Бугайчук, Михайло Глинюк, із Горохівського району – Ігор Юхимчук, Євген Папіш, із Турійського району – Андрій Шелегін та Сергій і Юлія Фурманюк та із Маневицького району –Олександр Махновець.

Сергій Чернієнко проінформував присутніх про суть проекту та основні напрямки підтримки. Проект «Створення сімейних ферм» розпочав роботу у листопаді 2017 року на території Рівненської та Хмельницької областей. За цей період в рамках проекту створили 10 сімейних ферм із поголів’ям корів від 10 до 36 корів. У перспективі створення ферм у Волинській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Пропозиції проекту:

– надання 50 тис. грн. позики на будівництво ферми за умови вкладення у будівництво аналогічної суми власних коштів. Після відкриття ферми позика повертається впродовж року рівними частинами.

– надання худоби в кредит під 15 % на 4 роки;

– надання 80 тис.грн на придбання обладнання, із них 40 тис.грн безповоротна допомога.

– продаж кормів, або технологічний супровід при заготівлі кормів;

– охолоджувач молока надається в оренду.

Із сімейною фермою підписується договір про співпрацю.

В ході зустрічі Людмила Петриканин надала роз’яснення щодо створення та реєстрації сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: