16:49, 02 Квітня 2019

На Волині найвища врожайність кукурудзи

Кукурудза – це популярна зернова, кормова і технічна культура, яка характеризується універсальністю використання і високою врожайністю. Так, за даними Держстату, українські аграрії у 2019 році намолотили 35,5 млн тонн кукурудзи або 51 % від зернових. Цей показник на 44 % вище у порівнянні з 2017 роком.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, в Україні кукурудзу вирощують переважно як кормову культуру. Її зерно є цінним концентрованим кормом для всіх сільськогосподарських тварин та птиці.

“Вирощування кукурудзи має велике організаційно-господарське значення. Оскільки її сіють і збирають пізніше, ніж інші ярі зернові культури. Відтак, є можливість краще використовувати робочу силу і сільськогосподарські машини”, – зауважив Юрій Мефодійович.

Отож, в п’ятірку лідерів з найвищою врожайністю кукурудзи у 2018 році увійшли: Чернігівська (середня врожайність 93,6 ц/га), Київська (середня врожайність 96,2 ц/га), Вінницька (середня врожайність 98,5 ц/га) та Хмельницька області (середня врожайність 100,4 ц/га). Очолюють рейтинг – аграрії Волині. Зокрема, у 2018 році вони засіяли кукурудзою більше 20 тис. км ². А середня врожайність становила 103,1 ц/га.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: