09:16, 05 Серпня 2019

На Волині між двома селами відкрили лісову дорогу. ФОТО

2 серпня ввели в експлуатацію новозбудовану лісову дорогу у Луцькому районі.

Про це на своєму сайті повідомили лісівники.

“Лісова дорога — багатофункціональна артерія лісу. Виконання  робіт із оздоровлення та реконструкції деревостанів неможливе без формування достатньої інфраструктури доріг з інженерно-технічними спорудами довготермінового використання”, — аргументує стратегічне значення такої роботи головний лісівник області.

У кожного лісогосподарського підприємства власний досвід будівництва доріг. Але усіх об’єднує переконання — це є надважливим чинником ефективного господарювання. Не стало винятком і ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Тетяна Неводнічик виступила першою, висловивши впевненість, що ця дорога стане добрим помічником для лісівників у проведенні різноманітних лісогосподарських та лісокультурних заходів.

«Проїзджаючи дорогою, можна побачити створені лісові культури дуба звичайного, модрини європейської, сосни звичайної. Ці лісові культури висаджені руками наших працівників. До нової дороги примикає екологічна стежка протяжністю 6,5 км. Тут можна ознайомитися з рослинним світом, умовами місцезростання рослин, на стежці є обеліск воїнам УПА. Розуміємо, що збудувати дорогу — це лише початок. Тим більше у такому стратегічному місці. Тож запевняю, що підприємство й надалі буде докладати максимум зусиль, аби дорога була привабливою та повноцінно виконували свої функції», — наголосила Тетяна Леонідівна.

“Розвиток мережі лісових доріг має не лише лісівничий та економічний характер, але й виконує важливу соціальну функцію. Це є позитивний вплив на розвиток інфраструктури населених пунктів та життєдіяльності громад, що мешкають на лісових територіях. Відбувається цей процес за рахунок скорочення відстані між селами та забезпечення цілорічного надійного транспортного зв’язку”, — на цьому акцентував Валентин Приходько.

«Ми завжди звертаємо увагу на важливість лісової дороги для громади, намагаємося обговорити і врахувати всі пропозиції. Адже це знімає навантаження на дороги місцевого значення», — неодноразово акцентував Олександр Кватирко.

“Не можу говорити про всю Україну, але на Волині в лісовій галузі робота ведеться досить серйозна. Я це бачу особисто, адже часто буваю в лісі. Якісні дороги, добротні рекреаційні пункти, екологічні стежки. Це крім основних робіт. Адже наші ліси доглянуті та переважно в гарному стані. Стосовно саме цієї дороги, то безперечно це надзвичайно важливо. Скажу більше: її будівництво може стати певним кроком до об’єднання сіл Піддубці та Підгайці. Тож як голова адміністрації особливо вдячний за цю дорогу лісівникам”, — зазначив Тарас Яковлєв.

“Для громади дорога надзвичайно важлива, тому що скорочує віддаль між селами. А це означає, що люди будуть задоволені. В тому числі — і роботою лісівників, і результативною співпрацею громади з такими стратегічними партнерами, як державні лісогосподарські підприємства, зокрема лісонасінневим центром у Гаразджі”, — наголосив Юрій Семенюк.

«За останні 10 років в області побудували та реконструювали понад 500 км. лісових доріг. За минулий рік збудували 83 км. земляного полотна та 50 км. дорожнього покриття. Придбали спеціальну дорожньо-будівельну техніку. Ця дорога облаштована білощебеневим покриттям, протяжність — 1,9 км., сполучила села Гаразджа та Лище, скоротивши відстань між ними на понад 20 км.», — деталізував Олександр Рибчинський.

Зазначають, що лісові дороги, особливо в таких селах, як Гаразджа та Лище, що межують із обласним центром, для лісівників фактично крайня необхідність. Розбудова лісових доріг дозволяє ефективно виконувати весь комплекс робіт із оздоровлення лісів, здійснювати лісогосподарські заходи. В тому числі — охорону від пожеж та самовільних рубок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: