10:10, 21 Травня 2019

На Волині лісівники проводять екоуроки на свіжому повітрі. ФОТО. ВІДЕО

Відкриті лісові уроки нині активно тривають у школах обласного центру Волині. Лісівники вже відвідали загальноосвітні заклади Луцька «Ліцей № 3», природничий ліцей № 7 та Луцький НВК № 22. Екоурок на свіжому повітрі найближчими днями заплановано у гімназії № 18.

Про це на своєму сайті повідомили лісівники.

“Ідея проведення відкритих лісових уроків не нова. Лісівники завжди працювали із молоддю, розуміючи, що виховувати свідоме покоління необхідно з дитинства. Шкільні лісництва – форма роботи, яка доводить свою ефективність уже десятки років. Але досі ми працювали переважно з дітьми маленьких містечок та сіл. Це логічно, адже ці діти змалечку знають про ліс не з чужих слів – вони зростають у любові до природи, часто працюють разом із лісівниками.  А от діти з міст обласного значення та тим більше Луцька – значно менше залучені до наших заходів. Якраз саме цій категорії школярів потрібно якомога більше бувати серед живої природи. Цього року луцькі школярі активно залучалися до акції з посадки лісу. Ми бачили, з яким захопленням діти проводили час на свіжому повітрі. Скільки цікавості було у їхніх очах. Тому й зробили акцент на тематичні лісові заняття саме у школах обласного центру. Такі екоуроки проводитимуться не лише  у класах, а й безпосередньо у лісі. Навесні ліс особливий, тож, сподіваємося, і враження залишаться найкращі”, – зазначає начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Екозаходи є пріоритетними і для місцевих освітян. Наразі у Луцьку відбувається акція «Ековесна – 2019». Про це розповіла методистка управління освіти Луцької міської ради Леся Сушик під час уроку екологічної свідомості у ліцеї № 3. Тут заняття відбулося для учнів 5-6 і 9-х класів.

“Ми хочемо донести до душі кожної дитини потребу у збереженні навколишнього середовища. Тісно співпрацюємо із громадськими організаціями, навчальними закладами, державними підприємствами, зокрема із ВОУЛМГ, представник якого сьогодні проводить урок”,– зазначає пані Леся.

Тематичну бесіду з ліцеїстами провела керівник-координатор Лісівничого молодіжного центру, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ”, Валентина Юхимчук.

Про важливість природи, як правильно поводити себе в екосистемах та необхідність зберігати і примножувати зелений потенціал планети Валентина Петрівна розмовляла під час уроку також з учнями шкіл № 7 та НВК № 22.

“Ми повинні пам’ятати: коли приїздимо до лісу чи просто йдемо на природу, ми приїжджаємо в гості. Тому потрібно і поводитися належним чином”, – каже Валентина Юхимчук.

Вона показувала дітям презентації та відео, розповідала історії і правила, а приємним бонусом стали роздаткові матеріали. Школярі також отримали красиві флаєри та оригінальні наліпки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: