10:50, 08 Жовтня 2018

На Волині легалізували працю 650 найманих працівників

З початку року в області легалізовано працю 650 найманих працівників, з доходів яких тепер сплачується ПДФО, військовий збір, а працедавцями перераховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про це в ефірі “Українське радіо-Луцьк” повідомила завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна, – пише прес-служба фіскалів.

Коментуючи фінансовий ефект заходів з детінізації ринку праці посадовець розповіла, що завдяки заходам волинських фіскалів з виплачених доходів цим легалізованим працівникам сплатили 428 тис. грн. ПДФО, 53,2 тис. грн. військового збору. Окрім того, на соціальні потреби спрямували 250 тис. грн. єдиного внеску.

«Тобто, заходи ДФС з виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати зарплати – один із важливих кроків захисту прав найманих працівників. Окрім того, легалізація ринку праці є елементом детінізації економіки загалом. Варто особливо наголосити, що саме тіньова зайнятість формує недобросовісну бізнес-конкуренцію, а це негативно впливає на інвестиційний імідж країни в цілому», – акцентувала  увагу Олена Нікотіна.

Посадовець підкреслила, більшість працедавців-порушників виконують вимоги законодавства в оплаті праці після роз’яснювально-профілактичних заходів. Наприклад, із 650 легалізованих найманих працівників лише 20 отримали офіційне працевлаштування в ході перевірок.

Як свідчить практика, саме роз’яснення вимог закону у сфері оплати праці сприяє тому, що понад 90 відсотків працедавців-порушників починають дотримуватися гарантій в оплаті праці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: