15:33, 11 Грудня 2018

На Волині капелан викладає тактичну медицину в школах

Протоієрей Олександр Добровольський, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в селі Кричевичі Ковельського районного деканату і військовий капелан, проводить заняття з тактичної медицини в середніх школах.

Про це повідомляють на сайті Волинської єпархії УПЦ КП.

Лікарі надають допомогу в тилу. Коли ж потрібно негайно допомагати в польових умовах, рятують і побратими, і волонтери, і священики, – пояснює душпастир. Він має практичний досвід із тактичної медицини. А влітку цього року в Луцьку серед військових капеланів провели відповідне навчання, йому вручили сертифікат.

За словами о. Олександра, у Ковельському районі військових медиків немає, тож цю важливу місію священик взяв на себе. Він переконаний, що учні повинні вміти зупинити кров, перев’язати рани, накласти шини тощо. Адже старшокласники за рік-два можуть стати воїнами і потрапити в зону бойових дій.

Перші уроки душпастир провів ще торік у школі селі Кричевичі з учнями 10–11 класів. А з цього навчального року з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла такі заняття о. Олександр проводить щотижня. Поки зустрічався в школах Колодяжненської територіальної громади, звітуючи про цю діяльність у «Фейсбуці», планує – і в інших навчальних закладах Ковельського деканату. Керівники шкіл підтримують цей почин і сприяють йому.

Волонтерка «Народного тилу» Ірина Гук з Києва привезла обладнання: турнікети, ноші, бандажі тощо, які, в свою чергу, доставлено через морську піхоту в Україну.

Тактична медицина – це догоспітальна допомога (її місія – зниження бойових втрат, підвищення ефективності та боєздатності підрозділів), входить до навчального предмета «Захист Вітчизни».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: