14:55, 26 Грудня 2018

На Волині хотіли витратити понад півтора мільйона гривень на ремонт доріг без гарантії

За втручання прокуратури приведено у відповідність до вимог законодавства договори підряду про ремонт доріг у Благодатному.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Прокурори Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури, опрацювавши копії розміщених в електронній системі публічних закупівель “Prozorro” документів щодо укладених договорів з ремонту автомобільних доріг на території селища Благодатне міста Нововолинська, встановили в договорах підряду істотні невідповідності вимогам чинного законодавства.

У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом службової недбалості службових осіб управління житлово-комунального господарства Нововолинської міської ради, витребували та вивчили договори підряду про капітальний ремонт вулиці Перемоги на суму 1 306 170 грн та вулиці Миру на суму 385 750 грн у Благодатному. Встановиои, що кошти на капітальний ремонт виділені як за рахунок субвенцій із державного бюджету, так і за рахунок місцевого бюджету.

При цьому, у договорах підряду про капітальний ремонт відсутня обов’язкова умова проведення таких робіт – гарантійні строки, які згідно Державних будівельних норм становлять три роки.

Не визначення гарантійного строку як істотної умови договору підряду фактично позбавляє замовника – Виробниче управління житлово-комунального господарства Нововолинської міської ради (і міську раду, як засновника комунального підприємства) права після припинення дії договору та у разі виявлення недоліків і подальшого руйнування дороги вимагати у підрядника здійснити ремонтні роботи за власний рахунок.

Скерувавши документи реагування до Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області та до Нововолинської міської ради, як розпорядника бюджетних коштів, прокурори домоглися приведення договорів підряду про капітальний ремонт у відповідність до вимог чинного законодавства та встановлення мінімального 3-річного гарантійного терміну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: