18:20, 15 Січня 2019

На Волині громади МП активніше долучаються до ПЦУ

З отриманням Томосу щораз більше приходів Московського Патріархату бажають возз’єднатися в Православній Церкві України.

За повідомленням канцлера єпархії протоієрея Микола Цапа, 12 січня громада Різдва Пресвятої Богородиці в селі Мизове Старовижівського благочиння рішенням загальних зборів ухвалила перейти до ПЦУ. На жаль, настоятель виявився не готовим до возз’єднання, – йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ КП.

13 січня парафіяльні збори відбулися в селі Новостав на Горохівщині. Громада Різдва Пресвятої Богородиці разом із настоятелем священиком Віктором Павленком стали частиною Православної Церкви України. До речі, тут давно правиться українською мовою.

Свято-Михайлівська парафія в селі Красноволя, що на Маневиччині, яка раніше виявила бажання долучитися до Православної Церкви України, 13 січня не допустила очільника єпархії та інших священнослужителів МП до свого храму, в т. ч. колишнього настоятеля, що не підтримав рішення більшості мирян. А місцевий декан ПЦУ протоієрей Андрій Закидальський відслужив у цій церкві молебень.

Горохівський благочинний протоієрей Андрій Сидор розповів інформаційній службі єпархії, що 14 січня він уперше очолив Божественну Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Мерва – у парафії, яка 7 січня з МП влилася в ПЦУ. Разом з ним служив священик Павло Кліцук та інше місцеве духовенство.

Канцлер єпархії отець Микола повідомив, що представники багатьох парафій МП вже звернулися в Управління Волинської єпархії Православної Церкви України. Розпочали необхідні кроки для зміни юрисдикції таких громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: