18:20, 18 Червня 2019

На Волині двічі спіймали на «гарячому» рибного браконьєра на човні. ФОТО

На Волині двічі спіймали на «гарячому» рибного браконьєра, який виловлював рибу за допомогою «ятера» з дерев’яного човна. 

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

У період з 10 по 16 червня 2019 року Волинський рибоохоронний патруль задокументував 17 порушень природоохоронного законодавства. Так, склали шість протоколів за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), вісім — за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП), один – за продаж заборонених знарядь лову (ч. 1 ст. 85-1 КУпАП) та один — за ст. 188-5 КУпАП. Крім того, оформили один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«Загалом у порушників вилучили 4,9 кг водних біоресурсів та 10 од. заборонених знарядь лову. Наклали штрафів на суму 459 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 11 638 грн. Також дев’ять справ передали до судів для притягнення порушників до відповідальності», — повідомив керівник рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, шостого червня 2019 року Волинський рибоохоронний патруль здійснив рибоохоронний рейд на території оз. Біле, поблизу с. Любохини Старовижівського району.

Близько 11:00 затримали громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову. Порушник за допомогою «ятера» з дерев’яного човна виловив таку кількість риби: щука – 2 екз., плітка – 2 екз., карликовий сомик – 1 екз. Збитки, завдані рибним запасам України, становлять 867 грн. Протягом року громадянина викрили уже вдруге.

На особу оформили протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову вилучили. Матеріали справи направили до суду для притягнення громадянина до відповідальності та відшкодування завданої шкоди.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація:

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

Головним критерієм для визначення легальності риболовної снасті є кількість гачків, які на ній застосовуються. В нерестовий період дозволяється ловити тільки на один гачок з берега за межами нерестилищ у водоймах загального користування. В поза нерестовий період можна застосовувати до п’яти гачків на одного рибака. Крім того, добова норма вилову риби не повинна перевищувати три кг.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: