23:04, 14 Березня 2019

На Волині діє 51 об’єднана територіальна громада

У Волинській області створили 51 об’єднану територіальну громаду з 73 запланованих. Громади Волині знаходяться в активному пошуку шляхів реалізації свого економічного потенціалу та залучення інвестицій.

Про це інформує Волинська облдержадміністрація.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко нагадав, що 1 лютого поточного року дванадцять ОТГ області створили «Волинську економічну лігу».

Мета новоствореного об’єднання – розробка спільної стратегії економічного розвитку. Три засадничі завдання, які вирішує Ліга:

– представлення інтересів місцевого самоврядування на різних рівнях;

– сприяння сталому економічному розвитку громад. Створення «банку знань» громад;

– муніципальна співпраця.

Про реальні успіхи реформи децентралізації в області свідчать низка факторів.

«Маємо позитивну динаміку утворення об’єднаних територіальних громад, яких у минулому році було утворено одинадцять, і результатів їх господарської діяльності», — розповів Олександр Савченко.

Так, у 2018 році 40 ОТГ запланували надходжень в сумі 731 млн грн, фактично виконали – 815 млн грн (111,4 %).

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області вважає, що вагома складова такого успіху – розуміння важливості та підтримка процесу децентралізації Президентом та Урядом.

Так, протягом останніх трьох років за кошти інфраструктурної субвенції ОТГ області реалізовано 357 проектів, більшість із них – це капітальний ремонт чи реконструкція місцевої інфраструктури. На реалізацію цих проектів було виділено понад 183 млн грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: