22:40, 02 Січня 2019

На Волині діти зробили ялинку-годівничку для птахів

 Вихованці гуртка «Природа рідного краю», «Юні зоологи» (керівник Ісакова Т.С.) та «Юні орнітологи» (керівник Данилюк А. Р.) є активними учасниками Всеукраїнської  природоохоронної акції «Годівничка», яка проводиться з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.

Про це повідомили на сайті Ківерцівської РДА.

У ході акції гуртківці знайомляться з видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості; отримують знання з біології птахів, аспектів їх підгодівлі; опановують методики визначення, спостереження та обліку зимуючих птахів; розвивають гуманне ставлення до птахів, бажання їх охорони.

В ході акції в центрі еколого-натуралістичної творчості був проведений майстер-клас по виготовленню оригінальної годівнички для птахів.

Багато нового і цікавого про зимуючих птахів рідного краю дізнались вихованці переглянувши презентацію «Птахи взимку», ознайомились з основними правилами виготовлення годівниць для птахів, дізнались як  правильно підгодовувати птахів, що можна покласти у годівничку

. Юннати  виготовили годівниці з підручних матеріалів: пакетів з під соку, молока, пластикових пляшок, пласкі годівниці( з картону , клею з муки та води і сухої зернової суміші), годівниці автомати, які з допомогою педагогів розвісили на території центру у дендропарку, насипали в них корм і через деякий час вже спостерігали за першими горобчиками, які прилетіли на розвідку.

Вихованці активно слідкують за наявністю їжі в годівничках, бо знають, що корм потрібно класти щодня і бажано в однаковий час. Це допоможе врятувати пташок від загибелі і сконцентрувати їх в одному місці.

Для підгодівлі птахів гуртківці використовують насіння соняшника, дині, проса, конопель, вівса. З великим задоволенням птахи поїдають пшеничні зерна, насіння кавуна, гарбуза. Уже стало традицією в Ківерцівському районному центрі еколого-натуралістичної творчості прикрашати ялинку для птахів.

На ялинку чи невелике деревце юннати розвішують качани кукурудзи, яблука, намисто з гарбузового насіння, гілочки калини, горобини, білий хліб, шматочки несоленого сала. Така ялинка-годівничка до смаку всім птахам.

Юннати проводять спостереження за птахами, які прилітають на годівнички, готують фотовиставки, беруть участь у конкурсі малюнків «Хто прилетів на годівничку», виготовленні буклетів «Чому потрібно оберігати зимуючих птахів».

В рамках природоохоронної акції  «Годівничка» відбулась зустріч  юннатів з працівниками Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».  Діти  переглянули цікавий  фільм  про зимуючих птахів  краю, особливості підгодівлі птахів взимку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: