17:56, 15 Травня 2018

На Волині дискутувати про те, що чекає бібліотеки в ОТГ

У Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся обласний навчальний семінар-практикум директорів районних (міських) централізованих бібліотечних систем на тему «Участь бібліотек у реалізації ініціатив у сфері культури», який був присвячений питанню функціонування бібліотек в об’єднаних територіальних громадах.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Із вітальними словами до присутніх звернувся директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк.

Директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотека імені Олени Пчілки Людмила Стасюк наголосила на необхідності побудови оптимальної системи бібліотек та співпраці із громадами.

За її словами, 30 ОТГ із 41 забрали бібліотеки у своє підпорядкування.

Під час семінару вона озвучила важливі віхи для роботи бібліотек: наприклад, робота в один із загальнодержавних вихідних, соціальна і громадська діяльність, поява у соціальних мережах, здійснення благодійних акцій, актуалізація наповнення бібліотек, інформаційні послуги, навчання на базі книгозбірень, надання додаткових послуг тощо.

«Книгозбірні в об’єднаних територіальних громадах мають стати частиною національної бібліотечної системи», – зауважила Людмила Стасюк.

Радник із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан наголосила, що важливо узгодити механізм співпраці між центральними бібліотеками і книгозбірнями, які перейшли на баланс об’єднаних територіальних громад.

Радник із муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавринюк розповів, що бібліотеки надають соціокультурні послуги, а це – і муніципальні послуги. Відповідно якість цих послуг оцінюватиме замовник – об’єднана територіальна громада. Тому бібліотеки мають зрозуміти для себе, що вони зможуть дати ОТГ за один рік, п’ять років тощо, а також – як змінити свої послуги, зокрема, інформаційні, навчальні, інтерактивні. За словами експерта, бібліотека таки має стати публічним простором. Він наголосив, що саме від якості послуг залежатиме і фінансування книгозбірні від ОТГ.

Також під час семінару обговорили можливості міжмуніципальної співпраці та практичні питання бібліотекарів.

Учасники заходу під час семінару побували і в Княгинівській ОТГ, де поспілкувалися про роль і місце бібліотеки в репрезентації культурного потенціалу громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: