22:45, 14 Травня 2019

На Волині браконьєри полювали на лося

У Волинській області надійшла інформація від громадських інспекторів та жителів Ратнівського району про те, що 11 травня 2019 року на території мисливських угідь Ратнівського УТМР планується полювання на лося.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Для перевірки зазначеної інформації була направлена рейдова група з працівників екологічної інспекції.

Під час проведення рейду на предмет виявлення незаконного полювання на території мисливських угідь Ратнівського УТМР в урочищі Туречно між селами Краска та Залісся в лісовому масиві затримали групу браконьєрів, ними виявились троє чоловіків із Ратнівського району, які ймовірно хотіли вполювати лося, бо із мисливською зброєю в руках рухалися саме у напрямку слідів, залишених цим лісовим красенем.

Горе-мисливці спробували втекти, але їм це не вдалося, оскільки працівники екологічної інспекції виявилися спритнішими.

За фактом виявлених порушень правил полювання інспекторами складено три протоколи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.85 КУпАП, на порушників накладено штраф по 1020 гривень.

Полювати на лося заборонено, відповідно до чинного Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.12.2017р. №481 «Лось європейський» занесений до Червоної книги України.

Відповідно до ч.1 ст.248 КК України, полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, — карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Крім того, в ході проведення зазначеного рейду співробітниками Інспекції встановлено порушення вимог статтей 25, 27, 63 Закону України «Про тваринний світ» та пунктів 3.14, 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, на порушників складено 9 адміністративних протоколів, з них за ч.3 ст. 85 КУпАП – 7 протоколів за якими правопорушники були притягнути до відповідальності у вигляді штрафів та за ч.4. ст.85 КУпАП – 2 протоколи, які були передані до суду, також було виявлено та вилучено безхазяйні заборонені знаряддя лову (сітки рибальські загальною довжиною 700 м.).

Державна екологічна інспекція у Волинській області закликає громадян бути відповідальними, дотримуватись вимог природоохоронного законодавства і у випадку виявлення фактів порушень на території області, повідомляти за телефоном гарячої лінії: 0332 72 33 96.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: