21:17, 01 Квітня 2019

На Волині активізувалися телефонні псевдопродавці

На Волині нині одним із самих розповсюджених видів шахрайств стали так звані телефонні афери.

Про це повідомляє Любешівське відділення поліції у мережі «Фейсбук».

Зловмисники діють за дуже простою схемою. Телефонують абоненту та кажуть, що його дитина скоїла кримінальний проступок та потрапила до поліції. Аби уникнути проблем із законом, пропонують перерахувати значні кошти на запропонований рахунок. Коли необачна жертва перераховує зазначену суму, аферисти, відключивши телефон, зникають.

Проте, останні факти свідчать, що зловмисники надзвичайно винахідливі. Від рук саме таких пройдисвітів на вихідних постраждало одразу троє жителів Любешівщини.

До відділення поліції звернувся житель району, який повідомив, що його ошукали. Так, на мобільний зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником служби безпеки «Приватбанку» та шляхом обману заволоділа грошовими коштами у сумі 4287 гривень.

У інших випадках любешівці стали жертвами аферитстів при спробі придбати товар через мережу Інтернет: зокрема сукню та трактор. В обох випадках після внесення часток сум псевдопродавці зникали, а телефони їх уже не відповідали на дзвінки.

Нині слідчими відділення поліції за цими фактами розпочато досудове розслідування за ч.1.ст.190 КК України (Шахрайство).

Працівники поліції вкотре нагадують громадянам бути більш обережними, не довіряти незнайомцям дані своїх банківських рахунків та не сплачуйте на перед будь-які кошти . Задля цього необхідно одразу ж зателефонувати з мобільного безкоштовно «102» або прийти до найближчого органу Національної поліції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: