22:06, 05 Червня 2018

На Волині 220 дітей-сиріт перебувають на квартирному обліку

Безперечно, що діти складної долі потребують особливої уваги. Зокрема, організацію роботи із захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області обговорили сьогодні, 5 червня 2018 року під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Як повідомила начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Алла Онищук, на Волині нараховують 1,466 тисячі дітей відповідних категорій. Лише у третини з них померли батьки. Натомість основна причина осиротіння дітей – це складна ситуація в неблагополучних сім’ях. Тому нині потрібно посилювати соціальну роботу саме з ними.

“Сьогодні 1,093 тисячі дітей виховується під опікою і майже 300 дітей – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Середній показник в області складає 94 %. Значно нижчий – фіксують в Ковельському та Локачинському районах. Окрім того, в області діє 20 дитячих будинків сімейного типу і 86 прийомних сімей, де виховують 298 дітей. Хочу відзначити, що впродовж останніх років дещо знизилися показники розвитку таких форм виховання. Тому прошу звернути увагу на цю проблему”, – закликала Алла Миколаївна.

Варто зазначити, що з 1,466 тисячі дітей-сиріт області тільки 165 мають право власності на житло. Тож це питання залишається не менш важливим. До слова, нині 220 дітей перебувають на квартирному обліку. Відтак, розроблена Обласна цільова програма забезпечення житлом дітей-сиріт. Минулого року за кошти цієї програми придбали 19 будинків і квартир, ще 7 – за рахунок державної субвенції.

Що ж стосується передачі повноважень на місця, яке відбулося в рамках реформи децентралізації, то на даний час лише три ОТГ Луцького району висловили готовність створити службу в справах дітей. І це при тому, що половина дітей вразливих категорій, або 64 тисяч, проживають саме в створених тергромадах. Тому триває розробка положень про відповідні служби.

Своєю чергою, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, висловив думку щодо можливості прикріпити спеціалістів соціальних служб від райдержадміністрацій до створених об’єднаних територіальних громад, аби, в першу чергу, надати практичну допомогу в ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: