18:05, 31 Липня 2018

На Волині 17 людей потрапили до лікарні через укуси змій

На Волині активізувались змії.

За червень – липень 2018 року після укусів змій за екстреною медичною допомогою звернулось 17 чоловік, яких госпіталізували в лікувально-профілактичні заклади області, – повідомляє Волинський обласний центр здоров’я на своїй сторінці у “Фейсбук”.

У порівнянні з минулими роками (за 2015 р. було три звернення, за 2016р. – два, у 2017 р. – два) кількість нападів плазунів на людей вражаюча.

Що робити, якщо вкусила змія

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

– Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.

– Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.

– На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.

– Дайте постраждалому воду – при усусі змії важливо багато пити.

– Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

– При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.

– Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Чого не варто робити при укусі змії:

– не намагайтесь обробляти рану додатково;

– не припікайте рану;

– не накладайте джгут;

– не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу;

– не вживайте алкоголь.

Не забувайте, що змія кусається тільки захищаючись! Необхідно палицею розсунути зарослі, обстежити ущелени, щоб ненароком не потурбувати змію. Взути надійне взуття, надягнути широкі штани і заправити їх в черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Довідково: Змії розповсюджені майже всюди на земній кулі. На території нашої країни нараховується десять видів отруйних змій. Найбільш небезпечні укуси кобри, гюрзи, ефи, гадюки. На Волині найпоширеніші серед отруйних плазунів – гадюки.

Змії ведуть активний спосіб життя тільки в теплий період року – з перших чисел квітня і до глибокої осені, зимою впадають в сплячку, обираючи для цього нори гризунів. Необхідно знати деякі звички змій. Кобра, наприклад, здатна зробити кидок, рівний третій частині довжини її тіла. Дуже характерні погрози цієї змії: піднята вертикально передня частина тіла, роздутий капюшон, колихання з боку в бік, шипіння. Гадюка і гюрза перед кидком зигзагоподібно вигинають передню частину тіла. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: