12:08, 18 Липня 2020
На своє 50-річчя володимир-волинець Анатолій Бойко встановив світовий рекорд
17 липня володимирчани стали свідками історичної для княжого міста події – Реєстр Рекордів оголосив світовий рекорд Заслуженого майстра народної творчості України Анатолія Бойка в номінації “Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом”.
Про це йдеться на сайті Володимир-Волинської міської ради.
Його життєве кредо: “Якщо впродовж дня я нічого не зробив, то вважаю, що день пройшов марно”. Уродженець Тернопільщини Анатолій Бойко багато років проживає у Володимирі-Волинському. За фахом він – різьбяр по дереву й художній дизайнер, а усі інші вміння набув з досвідом роботи. За 30 років творчої діяльності опанував 17 мистецьких технік, серед яких є 2 авторські, котрі не мають аналогів. У його авторській колекції налічується більше 700 робіт, багато з яких знаходяться у приватних колекціях Польщі, США, Канади, Японії, Італії, Греції, Англії, Німеччині та інших країн, в багатьох музеях України та у власних фондах.
У культурно-мистецькому центрі міста зібрались охочі привітати Анатолія Бойка не лише зі встановленням рекорду, а й з ювілеєм – його 50-річчям. Керівник національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, виступаючи перед присутніми, наголосила, що про Володимир тепер дізнаються в усьому світі.
“Я сьогодні вперше у Володимирі-Волинському, вражена вашим містом. Але вперше і світ заговорить всіма мовами про Володимир-Волинський, про майстра Анатолія Бойка. Відсьогодні це світове досягнення. Я хочу сказати, що ми з 2015 року стежимо за творчістю Анатолія Бойка, відтоді як він визнаний рекордсменом України. З того часу багато змінилося і я, коли оглядаюсь назад, коли дивлюся на цей довгий шлях до світового визнання, хочу, поклавши руку на серце, сказати: велика шана цій праці і просто надлюдським зусиллям, які змогли просте яйце перетворити в шедевр. Наш слоган “Багато чого вважалось неможливим, поки не було зроблено”. Сьогодні цей слоган ми підтверджуємо рекордом”, – зазначила Лана Вєтрова.
Відзначивши плідну співпрацю майстра із міською владою, вона оголосила Володимир-Волинську міську раду партнером рекорду.
До слова, саме від влади привітати Анатолія Бойка прибули заступник міського голови Лариса Кулікова та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Ірина Ліщук. Їхні щирі слова вдячності лунали на адресу майстра, який своєю творчістю прославляє княже місто.
Музичний подарунок “волинському Фаберже” підготували Ірина Гонтарук та Сергій Шишкін. Сам Анатолій Бойко зацікавив присутніх, показавши усім на практиці, як розтягує шкаралупу гусиного яйця на 108 сантиметрів.
Свідки рекорду мали можливість ознайомитися з ювілейною виставкою майстра, а також інформацією про нього, яку підготували працівники відділу культури та туризму виконкому Володимир-Волинської міської ради. З неї дізналися, що найулюбленішим видом творчості Анатолія Бойка є писанкарство. Починаючи з 2009 року, він займається декоруванням яєць у сучасному мистецькому стилі і замість воску та фарб використовує метал. Техніку кування по яєчній шкаралупі та вирізьблення освоїв самостійно. Для роботи майстер використовує курячі, індичі, качині, гусячі, перепелині та страусині яйця. Перед роботою яйце видуває, миє, просушує. Обковує яйця міддю, латунню, алюмінієм і сріблом, а потім вирізає все зайве. Деякі сувенірні яйця прикрашає бурштином, малахітом, агатом, оксидіаном, бірюзою та яшмою. Залежно від складності проекту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату.
У лютому 2017 року Анатолій Бойко став членом Всесвітньої асоціації художників по яєчній шкаралупі, його роботи визнані одними із кращих та опубліковані в Всесвітньому каталозі цієї організації, його прізвище внесено в списки Всесвітньої енциклопедії художників по яєчній шкаралупі, так як авторським роботам не має аналогів у світі.
Майстерність “волинського Фаберже” покорила світ, адже він здійснив неймовірне: інкрустував металом і коштовностями… крихку натуральну яєчну шкаралупу! Іншими словами, з яйця зробив тендітне мереживо, обрамлене у метал й оздоблене камінням! Досі ніхто у світі на таке не зважувався.
Довідково: Бойко Анатолій Ігорович народився 17 липня 1970 року у с. Буглів Ланівецького району Тернопільської області. Закінчив Дубненське училище декоративно-прикладного мистецтва. Самотужки оволодів різними видами образотворчого мистецтва: живопис-пастель, графіка; різновиди різьби по дереву; вишивка – хрестиком, гладдю, авторська вишивка; в’язання гачком; коренепластика; лозоплетіння; різьба по яєчній шкарлупі; художні шкіряні вироби; скляна аплікація; інкрустація зі скла та бурштину, ліпка з глини, гіпсу; макетомоделювання; вироби з берести; вироби з очерету-авторська техніка; інтер’єрний дизайн. Протягом усієї своєї творчості Бойко А. І. провів 14 авторських виставок та взяв участь у понад 50 збірних виставках в різних регіонах України. Він постійно бере активну участь в культурному житті міста, проводить безкоштовні майстер-класи, ділиться досвідом та навчає талановиту молодь, особливу увагу приділяє дітям – інвалідам, сиротам та дітям з малозабезпечених родин, за що нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом».
Анатолій Бойко – автор техніки обробки очерету, яка ніким раніше не використовувалася. У цій техніці він виконав вазу заввишки 2 м 34 см, яка складається з 7600 деталей, 132 секцій та 560 виплетених косичок. Розробив унікальний вид мистецтва – вишивку металом на яєчній шкарлупі, а нещодавно винайшов унікальну техніку – витягування яєчної шкаралупи та створення яйця-пазла або трансформера. Техніка новітнього писанкарства Анатолія Бойка на сьогодні не має аналогів у світі. У січні 2014 року було відкрито персональну виставки робіт в Українському домі (м. Київ) та роботи щодо проведення мистецтвознавчої експертизи з визнання авторськими технік обробки матеріалів. За підтримки міської влади відкрито майстерню-експозицію майстра народної творчості Анатолія Бойка, де представлено понад 200 автентичних доробків автора. В авторській колекції налічується 723 роботи, виконані у 17-х мистецьких техніках декоративно-прикладного та художнього мистецтв. Указом Президента України №399/2017р. від 2 грудня 2017 року за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Бойку Анатолію Ігоровичу присвоєно почесне звання – Заслужений майстер народної творчості України. Наприкінці 2017 року А.Бойко отримав ще одну відзнаку – «Зірку пошани» від громадського об’єднання столичних художників. Протягом своєї творчості нагороджений більш ніж 50-ма нагородами, серед яких є 5 сертифікатів міжнародного рівня, 5 почесних грамот обласного та міського рівнів, дипломи, грамоти, подяки. Про творчість Анатолія Ігоровича надруковано більше 300 публікацій у ЗМІ, понад 30 репортажів на телебаченні, створено 3 документальних фільми. У 2018 році медіа-проект “UKRAЇNER” відзняв фільм про унікального майстра та його творчість.
Залишити відповідь