12:31, 29 Січня 2020

На Світязі піднявся рівень води

Станом на 28 січня рівень воли в озері Світязь піднявся на 6 метрів.

Про це інформують у Шацькому національному парку.

Загалом, через зниження рівнів води в озерах Шацького національного природного парку, і, зокрема, озера Світязь, на сьогодні, склалася складна гідрологічна ситуація.

Шацький національний природний парк спільно з державними органами влади та установами, науковцями, громадськими організаціями працює над визначенням причин обміління та бере участь у заходах щодо вирішення цієї проблеми.

Насамперед, створили робочу групу з питань обстеження та виявлення причин обміління озера Світязь у складі працівників Шацького НПП, яка підготувала фото-матеріали та акт обстеження озера.

Також Шацький національний природний парк спільно з Інститутом водних проблем та меліорації НААН України працює над розробкою заходів щодо покращення гідрологічної ситуації Шацького поозер’я. Разом з Фізико-механічним інститутом імені Карпенка провели ряд заходів на дослідження замулення карстових лійок. За результатами досліджень зробили висновки, що обсяги надходження води в озеро, в основному, формуються джерелами, розташованими в цій зоні, і що на продуктивність водопостачання цих джерел інтенсивніше впливає зниження рівня грунтових і поверхневих вод, а не зміна напірності глибоко розміщених джерел підземних вод.

«Крім того, працівники Шацького національного природного парку беруть участь в засіданнях робочих груп щодо питання обміління шацьких озер, створених рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і розпорядженням голови Волинської ОДА. Ми надали пропозиції, які стосуються конкретних заходів з ренатуралізації водно-болотних угідь Шацького НПП та методів відновлення гідрологічного режиму озер», – йдеться у дописі.

Працівники парку проводять постійний гідрологічний моніторинг по заміру рівнів грунтових і напірних вод по свердловинах та динаміки рівнів поверхневих вод по озерах Шацького національного природного парку. Варто зазначити, що подібний моніторинг ведеться щомісячно з 1985 року.

Згідно даних моніторингу рівень води в озері Світязь піднявся на 6 см і станом на 28 січня 2020 року становить 162,97 м н.р.м.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: