14:32, 08 Вересня 2022
На Рівненщині відбулися позапланові тренування: у разі радіаційної загрози евакуюють 62 населених пункти
У Вараській громаді та області відбулися позапланові штабні тренування з відпрацювання організації реагування на умовну позаштатну ситуацію на Рівненській АЕС.
Про це повідомили у прес-центрі РАЕС.
Відпрацювання спільного алгоритму дій під час радіаційної загрози органами управління територіальної підсистеми системи цивільного захисту Рівненщини відбулося у зв’язку із напруженою ситуацією на Запорізькій АЕС. В онлайн-навчанні взяли участь органи обласної та місцевої влади, рятувальники і силовики. Запрошені також були представники РАЕС та Другого державного пожежно-рятувального загону з охорони електростанції.
«Через постійний ядерний шантаж рф ми маємо бути готовими до надзвичайної ситуації та на практиці відпрацювати перші дії усіх відповідальних», – зауважив перший заступник голови Рівненської ОВА Сергій Подолін.
За легендою штабних тренувань, на енергоблоці № 1 Рівненської АЕС виникла радіаційна аварія, класифікована як «комунальна». У ході заходу визначили порядок дій та обговорили питання щодо оповіщення та інформування населення, його евакуації, розгортання пунктів евакуації та залучення автотранспорту, громадської безпеки, приймання та розміщення евакуйованого населення. Про дії органів управління Вараської громади у разі виникнення такої аварії доповів міський голова Вараша Олександр Мензул.
Присутні повідомили, що у разі позаштатної ситуації на Рівненській АЕС спрацює система оповіщення цивільного населення про надзвичайну ситуацію, за допомогою якої населення інформуватимуть про порядок дій. Для цього застосовуватимуться усі можливі системи оповіщення, у тому числі мобільний додаток «Повітряна тривога».
У разі виникнення такої події на Рівненській АЕС відбудеться обов’язкова загальна евакуація населення зони спостереження, а це евакуація 62 населених пунктів. Для цього розгорнуть відповідні пункти евакуації, де має проводитися дезактивація людей, знезараження одягу та спеціальна обробка техніки. Залучаються транспорт автоколон, що наявний у громадах, організовується його дозаправка пальним. Представники патрульної поліції забезпечують публічну (громадську) безпеку під час евакуації, надання допомоги у її проведенні та безпеку дорожнього руху. Також організують приймання, розміщення та життєзабезпечення евакуйованого населення області.
Побачити та оцінити взаємодію залучених сторін у ході проведення онлайн-тренувань зміг представник управління з питань аварійної готовності та реагування Рівненської АЕС Андрій Забродоцький. Як зазначив атомник, усі необхідні дії різних гілок влади та органів реагування покроково й оперативно відпрацьовані, зокрема виокремили питання, на яких владі потрібно закцентувати увагу.
Залишити відповідь