20:33, 21 Квітня 2021

На реінтеграцію молоді з окупованих територій спрямують 130 мільйонів

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування 130 мільйонів гривень на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“130 млн гривень спрямують на реінтеграцію молоді з ТОТ. Відповідну бюджетну програму «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» було затверджено сьогодні, 21 квітня 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України”,– йдеться у повідомленні.

Головним розпорядником коштів визначено Мінреінтеграції.

«Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Міністерства. Сьогодні ми закладаємо процеси, які безумовно впливатимуть на миробудування в майбутньому. Освіта є основою національної безпеки. Тому, формуючи та реалізуючи політику по відношенню до молоді з ТОТ, ми в першу чергу враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України. Заради спільної ідеї, заради майбутнього України, ми рухаємось вперед», – сказала заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук.

Зокрема, передбачається, що ці бюджетні кошти будуть спрямовані на декілька напрямків. Серед них – підготовка, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до українських державних закладів вищої освіти молоді з тимчасово окупованих територій, яка отримала середню освіту.

Також йдеться про організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді; організацію та виконання програм, спрямованих на збереження, дослідження, розвиток та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей, історії, мов, літератур, різних видів та жанрів мистецтв, зокрема, корінних народів України; організацію та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, реалізація проектів, здійснення культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, у тому числі фестивалів, змагань, спрямованих на інтеграцію молоді.

Крім того, кошти спрямовуватимуть на організацію та проведення консультацій, конференцій, форумів та засідань за круглим столом, у тому числі із залученням українських та міжнародних експертів, з метою формування та реалізації політики безпечної реінтеграції молоді тощо.

У Мінреінтеграції сподіваються, що ця бюджетна програма сприятиме розв’язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з ТОТ переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

Реалізація відповідної бюджетної програми, зокрема, здійснюватиметься в рамках Національної молодіжної стратегії до 2030 року, затвердженої Указом Президента України від 12 березня 2021 року № 94/2021.

Як повідомлялося, цьогоріч Мінреінтеграції планує запустити пілотний проект, який передбачає проведення курсів із підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з ТОТ зі стипендіальним забезпеченням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: