15:05, 11 Грудня 2018

На Ратнівщині запрацював іклюзивно-ресурсний центр. ФОТО

Учора, 10 грудня 2018 року на Волині, а саме на Ратнівщині, запрацював 15-ий інклюзивно-ресурсний центр. Відповідний проект втілений в життя в рамках реформи інклюзивної освіти, яку реалізує Благодійний Фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти та науки України.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Отож, створення доступного освітнього простору для дітей з обмеженими можливостями, адаптація їх до умов реального життя та суспільства – неповний перелік нових можливостей, які відкрилися перед особливими ратнівчанами.

“За доброї волі людей, які при владі сьогодні в районі народилась ще одна комунальна установа. Вважаю, що влада дбає про майбутнє свого району. Те, що діти будуть мати право доступу до якісних послуг – це вже перемога. Щиро вірю, що цей заклад стане одним із тих, без яких Ратнівщина не уявлятиме свого завтрашнього дня”, – зазначила заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Соломіна під час відкриття ІРЦ.

Натомість голова Ратнівської райдержадміністрації Андрій Харлампович подякував Президенту України Петру Порошенку за ініціативу створення інклюзивно-ресурсних центрів. А також керівництву і депутатському корпусу Ратнівської районної ради, які відгукнулися на відповідну ініціативу і виділили кошти для співфінансування.

“Надзвичайно приємно бути дотичним до реалізації даного проекту, адже ми навіть не уявляємо скільки дітей потребує таких закладів. Ці діти повинні відчувати себе рівними у суспільстві”, – наголосив Андрій  Адамович.

Директор новоствореного закладу Олена Рудчик розповіла, що фахівці ІРЦ будуть забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами, надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку та всебічну допомогу батькам. Центр має освітні осередки, зокрема, для занять лікувальною фізкультурою, іграми, куточок логопеда та відпочинку.

“Інклюзивно-ресурсний центр – це установа як для навчання, так і для розвитку дітей з особливими потребами. Наше завдання зробити усе, щоб очі дітей всміхались, а обличчя сяяли щастям”, – резюмувала урочисту частину заходу Олена Михайлівна та намалювала щирі посмішки на обличчях дітей, вручивши солодкі подарунки, з символічним написом «Мрії збуваються!».

Потому гості оглянули приміщення освітнього закладу з сучасними, затишними кімнати, новими меблями, спеціальним обладнанням та технікою. Все це покликане створити комфортні умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. А для діток провели перший майстер-клас з виготовленню ляльки-мотанки.

Варто додати, що на проведення капітального ремонту будівлі, де розміщений інклюзивно-ресурсний центр, з місцевого бюджету виділили 425 тис грн. Разом із тим, обладнання для кабінетів ІРЦ закуплено за рахунок коштів державної цільової субвенції в розмірі 185,6 тис. грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: