17:52, 25 Червня 2019

На озері Волині ловили сітками червонокнижну рибу. ФОТО

Рибу, занесену до Червоної книги, на озері Волині ловили сітками.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

24 червня 2019 року Волинський рибоохоронний патруль здійснив рибоохоронний рейд на території оз. Синівське Старовижівського району Волинської області. Близько 9:00 ранку викрили мешканця м. Ковель, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддям лову.

Так, порушник з дерев’яного човна за допомогою двох риболовецьких сіток виловив таку кількість риби: карась звичайний золотий, який занесений до Червоної книги України – 13 екз., лин – 4 екз., карась – 4 екз., краснопірка – 4 екз., карась сріблястий – 4 екз., окунь – 2 екз., карликовий сомик – 2 екз., щука – 1 екз. Збитки, завдані, рибним запасам України,склали 5 514 грн.

На особу оформили протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Водні біоресурси та незаконні знаряддя лову вилучили до рішення суду. Також на місце скоєння правопорушення викликали слідчо-оперативну групу Старовижівського відділення поліції ГУНП у Волинській області для встановлення наявності кримінального злочину. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження

«Залежно від ступеня завданих збитків за грубе порушення правил рибальства передбачена не тільки адміністративна, але і кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 249 ККУ за незаконне зайняття рибним промислом передбачений штраф у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого», — зазначив заступник начальника управління-начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Управління Держрибагентства у Волинській області закликає громадян бути відповідальними та суворо дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти про це на телефон «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація:

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один виловлений екземпляр карася звичайного золотого становить 330 грн, щуки – 340 грн, лина – 119 грн, краснопірки – 68 грн, окуня – 17 грн, карася сріблястого – 17 грн, сомика карликового – 17 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: