09:12, 02 Квітня 2020

На митниці обіцяють швидко розмитнювати медвироби та медобладнання, призначені для боротьби з коронавірусом

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що 20 березня Уряд звільнив від сплати мита та ПДВ імпортерів, які ввозять в Україну лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для боротьби з COVID-19.

Як інформують у Поліській митниці Держмитслужби, перелік таких товарів міститься у відповідній постанові за посиланням: https://bit.ly/3dntrHo

Аби засвідчити, що медичні вироби та медобладнання ввозяться саме з цією метою, імпортер має надати один із перерахованих документів (звертаємо увагу, що для лікарських засобів подавати не потрібно): контракт (договір) на поставку виробів, укладений між заявником і покупцем;  лист-підтвердження від Департаменту охорони здоров’я або Управління охорони здоров’я державних адміністрацій;  лист-підтвердження від закладу охорони здоров’я, тощо.

Міністерство охорони здоров‘я звертає увагу, що слід розрізняти медичні вироби та засоби індивідуального захисту. Детальне пояснення за посиланням: https://bit.ly/2Um9Q2w

Крім того, для забезпечення закладів охорони здоров’я та українських виробників фармацевтичної продукції необхідною сировиною для боротьби із COVID-19 в Україні, Уряд тимчасово заборонив експорт медичного спирту. Зміни у додатку 1 до постанови КМУ від 24 грудня 2019 р. № 1109 фактично забороняють до 1 червня 2020 року експорт спирту етилового, неденатурованого, з концентрацiєю спирту 80 об. % або більше, спирту етилового та iнших спиртових дистилятів, крім біоетанолу, напоїв, одержаних шляхом перегонки, денатурованих, будь-якої концентрацiї та інших подібних товарів (за кодом згідно з УКТЗЕД 2207).

За три місяці 2020 року в зоні діяльності Поліської митниці відбулось ввезення різноманітних виробів медичного призначення, зокрема виробів  гігієнічних – 12 587 кг., стерилізаторів – 135 кг., одягу медичного – 249 кг., систем для вливань – 2 217 кг., перев’язувальних матеріалів – 201 кг., систем вакуумних для транспортування та обробки крові – 17 717 кг., голок для забору крові – 6654 кг., лікарняних меблів – 9 965 кг. тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: