19:22, 31 Грудня 2021

На Маневиччині ввели карантин через виявлений сказ у домашньої тварини

Днями Волинська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила сказ у собаки, який вкусив свою власницю, жительку селища Маневичі Маневицької територіальної громади. Захворювання виявили за результатами експертизи.

Про це повідомляють на веб-сайті Камінь-Каширської РДА.

З метою координації дій з його ліквідації голова райдержадміністрації Ольга Ващук 31 грудня скликала засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА, на якому затвердили відповідний план заходів.

Комісія визначила селище Маневичі неблагополучною територією, тому ввела карантинні обмеження, які можуть бути скасовані через два місяці з дня останнього випадку захворювання та загибелі тварин на сказ.

Наразі проводиться роз’яснювальна робота серед населення. Фахівці нагадують, що для запобігання виникненню сказу потрібно імунізувати домашні тварини.

«У вогнищі захворювання оперативно вживають всі необхідні заходи з локалізації та його ліквідації відповідно до встановлених інструкцій», – наголосила очільниця виконавчої гілки влади в районі.

Довідково:

Сказ – небезпечне вірусне захворювання всіх ссавців. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи та закінчується летально. Основним джерелом є хворі на сказ тварини, переважно лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Враховуючи природне поширення сказу тварин, заходи щодо боротьби з ним здійснюють комплексно органи державної ветеринарної медицини, охорони здоров’я, житлово-комунального та лісового господарства, товариство мисливців під керівництвом протиепізоотичних комісій та органів влади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: