09:33, 29 Січня 2019

На Маневиччині спільно вирішували, як боротися із незаконними вирубками лісу

Учора, 28 січня, відбулась спільна нарада за участю представників Маневицької райдержадміністрації, державних лісогосподарських підприємств району – ДП Маневицьке ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Поліське ЛГ» та ДП «Колківське ЛГ», місцевих відділів прокуратури та поліції.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Питання для обговорення – необхідність скоординованих дій усіх гілок влади для охорони лісів від незаконної рубки і проведення систематичних перевірок пилорам.

Розпочав нараду голова Маневицької РДА Андрій Линдюк, наголосивши, що збереження лісу є спільним завданням. Саме тому необхідно напрацювати чіткий план дій для роботи у цьому напрямку.

Начальник управління регіонального розвитку Маневицької районної державної адміністрації Олександр Турик наголосив, що у 2016 році створили робочу групу з метою посилення державного контролю збереження лісових ресурсів. Робоча група проводила обстеження наявних пилорам, дані використовувалися для повсякденної роботи.

Про результати роботи працівників державної лісової охорони ДП «Маневицьке лісове господарство» доповідав директор Володимир Радіон. Зокрема наголосив, які саме заходи у цьому напрямку на підприємстві проводяться державною лісовою охороною, як працюють над попередження та виявленням фактів незаконного видобутку бурштину. Володимир Олександрович зазначив, що підприємство організувало цілодобове чергування однієї стаціонарної та однієї мобільної групи у лісових масивах Маневицького, Вовчицького, Куклинського, Оконського лісництв, чим призупинили масове розкопування ґрунту. За 2018 рік виявили 83 випадки незаконних рубок.

Директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк доповів про результати діяльності державної лісової охорони, наголосивши, що останнім часом спостерігається тенденція до зменшення кількості самовільних рубок. У 2018 році провели 93 рейди спільно з працівниками Маневицької поліції.

Директор ДП «Поліське ЛГ» Андрій Яцина доповів про проведення спільних виїздів державної лісової охорони з працівниками поліції. Окрема увага підприємством приділяється масивам Куклинського лісництва (с. Лісово), завдяки чому фактів порушень не виявили.

Головний лісничий ДП «Колківське ЛГ» Руслан Люшук доповів про роботу державної лісової охорони, зокрема зазначивши, що за 2018 рік виявлено 47 випадків незаконних рубок лісу.

На нараді обговорювали питання про можливість встановлення додаткових відеокамер у Маневицькому районі – з метою відстеження транспортних засобів, які перевозять лісопродукцію. Також лісові господарства сформували пропозиції щодо покращення роботи у питаннях протидії злочинності в лісовій сфері.

Варто зазначити, що подібні координаційні наради заплановані і вже проводяться у багатьох районах області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: