16:26, 08 Травня 2018

На Маневиччині лісівники вирощують лохину. ФОТО

У ДП «Маневицьке лісове господарство» після завершення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» активно приступили до посадки плантації лохини високорослої. 

Про це повідомляє прес-служба лісівників.

Працівники лісового господарства висадили 1500 кущів лохини. Частину посадили у Ново-Червищанському лісництві – а це 800 кущів, решта – 700 кущів – знайшли своє місце на території лісгоспу.

До посадки лохини високорослої віднеслись з великою відповідальністю, адже ця корисна ягода може зростати не у кожному ґрунті.

Перед закладанням плантації проводили ґрунтове обстеження, після цього завезли верховий торф, добриво, тирсу і т.д. Посадку здійснювали у посадкові ямки. У підготовлену ямку засипали суміш верхового торфу та тирси, саме перед посадкою саджанці добре зволожили для кращого виймання разом із землею та згодом висаджували у посадкову яму, засипаючи та ущільнюючи ґрунт навколо саджанця, та проводили полив. Для збереження вологи пристовбурне коло мульчували тирсою.

Наразі уже планують проведення краплинного зрошення для лохини, яке забезпечує подачу води у зону кореневої системи. Адже рослині необхідна достатня кількість вологи для подальшого росту та плодоношення.

Довідково: Ягоди лохини мають дуже високу харчову цінність, вони помічні діабетикам, адже регулює цукровий обмін, підвищують гостроту зору, допомагають при анемії, ревматизмі, гіпертонічних хворобах. Лохина також має протизапальну, жарознижувальну і тонізуючу дію. Ягідки є джерелом єллагової кислоти, що має антиракову властивість та фолієвої кислоти, котра протидіє розвитку патологій нервової системи у новонароджених. А ось батьківщиною цієї ягоди є Північна Америка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: