18:13, 24 Вересня 2022

На Луганщині під час псевдореферендуму видають паспорти рф та повістки

На Луганщині під час псевдореферендуму людям видають російські паспорти, а потім ще й повістки чоловікам.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, передає «Укрінформ».

«Це більше схоже на якесь соцопитування, щоправда, опитування – під дулами автоматів. Бо коли до вас у квартиру ломляться якісь люди, якщо ти не відчиняєш, загрожують виламати двері. Відкриваєш, заходять і дають картонку: “Ви за нею сховайтеся і поставте галочку”. А позаду стоять озброєні люди. Ставиш «проти», тебе записують у якийсь блокнотик. Ставиш галочку «за» – «Вітаємо!». Вам ще видають і паспорт. А якщо ви чоловік, то за паспортом слідує ще й повістка. Це якийсь сюр», – розповів Гайдай.

Він додав, що псевдоголосування більше націлене на мобілізацію, жодних підготовлених виборчих дільниць, спостерігачів просто немає. До того ж, міста закрили на в’їзд та виїзд.

«Бюджетникам одразу сказали: не прийдете на «референдум» чи не братимете участі, звільняємо з роботи, а далі, можливо, щось гірше», – зазначив Гайдай.

Як повідомлялося, 20 вересня ватажки «л/днр» та колаборанти на тимчасово захоплених росією територіях Херсонської та Запорізької областей оголосили проведення псевдореферендумів про приєднання до росії та призначили їх на 23-27 вересня.

Лідери західних країн заявили, що будь-які російські фіктивні референдуми в Україні будуть нелегітимними. Водночас президент російської федерації путін 21 вересня наголосив, що росія визнає результати так званих «референдумів».

За результатами соціологічного дослідження, проведеного у серпні компанією Active Group на тимчасово захоплених росіянами територіях, більшість респондентів упевнені, що їхня область має бути невіддільною частиною України, а їхній добробут та безпека значно погіршилися з моменту окупації.

Зокрема, майже 73 % респондентів вважають абсолютно необґрунтованими територіальні претензії росії на їхню область. Також 82 % опитаних на тимчасово захоплених територіях України відповіли, що не підуть на фейковий «референдум», якщо росія проводитиме його в їхньому місті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: