10:37, 30 Січня 2020

На комп’ютеризацію волинських шкіл спрямували більше 24 мільйонів гривень

2019 року освітня галузь Волині освоїла більше 115 мільйонів гривень, що надійшли з державного бюджету на різні освітні програми. Значна частина цих коштів спрямована на інтернетизацію та комп’ютеризацію шкіл.

Про це інформує прес-служба Волинської ОДА.

Про це стало відомо під час наради голови ОДА Юрія Погуляйка з керівниками районних державних адміністрацій та районних рад, представниками структурних підрозділів, міськими, селищними та сільськими головами, що відбулася 28 січня.

Начальниця управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна розповіла, що у квітні 2019 року постановою Кабінету Міністрів України спрямували субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, покликаних підвищити якість освіти у Волинській області, у розмірі 56 мільйонів 288 тисяч гривень, з них: 11 мільйонів 883,5 тисяч – на придбання шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти комунальної власності, 10 мільйонів 592,9 тисяч гривень – на придбання персональних комп’ютерів, 27 мільйонів 442,6 тисяч – на підключення до Інтернету навчальних закладів, 6 мільйонів  369,7 тисяч гривень – для закупівлі спецавтомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів.

Передбачені кошти вдалося використати на 94,7 %. Так, за підсумками року придбали 11 шкільних автобусів, у тому числі один обладнаний місцями для дітей з особливими освітніми потребами. Ще 5 спецавтомобілів, призначених для надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, передали для потреб інклюзивних центрів міст Володимир-Волинський, Любомль, селища Маневичі, сіл Підгайці Луцького та Головне Любомльського районів.

Разом з тим, для покращення матеріальної бази шкіл та обладнання сучасних комп’ютерних класів, за кошти субвенції придбали 1418 персональних комп’ютерів та під’єднали їх до мережі Інтернет.

Однак, основну частину коштів освітньої субвенції спрямували на забезпечення якісним швидкісним Інтернетом закладів загальної середньої освіти. На цю потребу використали 24 мільйони 595,3 тисяч гривень. Відтепер учні сільських шкіл матимуть рівні можливості та доступ до якісного навчального контенту, який з’являється на освітніх ресурсах.

«Найбільше коштів витратили на прокладання оптичних мереж до шкіл Камінь-Каширського, Горохівського та Маневицького районів. Це пов’язано з обсягами та складністю робіт», – зазначила Людмила Плахотна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: