13:05, 05 Серпня 2018

На гутірковій сцені «Бандерштату» презентували популярний проект «Ukraїner»

Останній день фестивалю “Бандерштат”, 5 серпня, насичений гутірками і дуже пізнавальну презентацію проекту “Ukraїner” провели волонтери Софія та Олександр.

Суть проекту полягає в тому, щоб презентувати Україну такою, якою вона є. Експедитори, коли їдуть у новий регіон теж відкривають для себе багато цікавого.

“Хоча ми медіа, та робимо не новинний матеріал, а такий, що завжди буде актуальним, – відзначила Софія. – Я прийшла у проект два роки тому, щоб розповісти ентузіастам про нові цікаві місця в Україні. На жаль, є великий контент російськомовний, тому цей переклад є затребуваний – переклад інформації відбувається на 6 мов, включаючи і російську.

Одним із плюсів є практичність цього проекту:

“Ми хочемо розповісти про те, що забуте, призабуте чи спеціально зроблено так, щоб його не пам’ятали. Ви можете відкривати Україну буквально переглядаючи ролики за сніданком, їдучи в метро чи маршрутці”.

Саме зараз закінчується експедиція одним із етнічних регіонів України – Волинню. Цей проект є незалежним і не знімає роликів “на замовлення”. Під час гутірки публіка ділилась досвідом того, як сприймають українців закордоном. Стереотип є в тому, що там знають лише про Чорнобиль, спорт і країну, у якій іде війна.

“В Україні є всі умови,щоб насолоджуватись життям. Бо, просто, працювати, цього недостатньо”, – із інтерв’ю француза, що переїхав в Україну і зараз виготовляє вино. Експедитори довго не могли зрозуміти його, але іноземці не можуть зрозуміти нас. Якщо вони бачать нашу країну такою, що має майбутнє, то чому цього не бачимо ми?

Також показали новий презентаційний ролик про Буковину: “Там є багато чого цікавого і не тільки Чернівецький університет”.

Так як сама Софія є екскурсоводом, то для неї важливо коротко розповідати про історію. Для цього створюються інфоролики, які віднедавна транслюються у поїздах “Інтерсіті”. Також у планах зробити мапу, де будуть відзначені цікаві місця, щоб люди могли відразу зайти на сайт, переглянути та продумати свій маршрут подорожі. Проект від 5–6 людей виріс до 200 і він ще продовжуємо рости.

“Важливо розуміти, коли ви мандруєте, для чого ви це робите. Мандруйте та будьте сміливими”, – закликає Софія.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: