10:40, 03 Серпня 2021

«На гостини до Лесі»: на Волині організували етнофестиваль

Голова обласної ради Григорій Недопад та перший заступник голови Юрій Поліщук взяли участь у ІІІ етнофестивалі, присвяченому життю і творчості Лесі Українки.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Родинний маєток Косачів у Колодяжному та урочище «Нечимне», де Леся Українка і замислила свою «Лісову пісню», – традиційне місце проведення етнофестивалю «На гостини до Лесі». Його натхненниця – письменниця Ніна Горик зазначила: «Сьогодні день пам’яті нашої Лесі, і це дійство на її честь, на її уславлення. Слово єднає покоління, віки й епохи в нашому глибокому українстві».

Пройтися Лесиними стежками, вкотре почути її слово прибули сотні люду з різних регіонів України, близького і далекого закордоння. Мистецькі і фольклорні колективи, прості мешканці Ковельщини зробили все, аби гості відчули сакральність природи і ментальність людей малої батьківщини великої поетеси. Народні піснеспіви, якими чула їх Леся, і відтворені з її архівів, справили незабутнє враження на глядачів. Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зазначив, що Міжнародний літературно-мистецький фестивалю «Лісова пісня» було би доречно перенести з Луцька на Ковельщину.

«Те, що декораціями будуть не урбаністичні пейзажі, а природа і села, де Леся Українка  черпала український дух, тільки додасть самобутності фестивалю «Лісова пісня», – зауважив він.

Григорій Недопад запевнив, що поза увагою обласної ради не залишилася жодна ініціатива з вшанування Лесі Українки.

«Це ювілейний рік її народження. Вже відбулися і ще попереду безліч публічних і камерних проектів. Та найголовніше, що нарешті розпочато роботи з реставрації і відновлення маєтку Косачів. Сподіваємося завершити до кінця року», – зазначив голова обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: