15:13, 12 Грудня 2019

На дороги Волині виділять понад 700 мільйонів гривень

З державного бюджету на волинські дороги виділять 738 млн 400 тис. гривень.

Про це повідомили на бюджетних слуханнях, – йдеться на сайті Волиньради.

Учасники засідання: голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Михайло Імберовський, депутати облради Олександр Омельчук, Василь Столяр, Юрій Ройко, Михайло Скопюк, Юрій Цейко, Сергій Леонтьєв, а також посадовці ОДА – заступник голови ОДА Валентин Цьось, директор департаменту фінансів Ігор Никитюк та заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства  Віктор Довгополюк.

Віктор Довгополюк розповів про перспективи фінансувіання галузі. Очікують, що на волинські дороги спрямують 738 млн 400 тис. грн з державного бюджету. За ці кошти не можна буде робити поточних ремонтів, але, разом з тим, 18% буде спрямовуватисмя на експлуатаційне утримання доріг. Решта ж – капітальні видатки, з яких 20% (а це 147 млн грн) виділятимуть на комунальні дороги.

В наступному році планують доробити три об’єкти, які не встигають завершити цьогоріч. Йдеться про дороги з Володимира-Волинського до Микитич, з Володимира-Волинського до Амбукова та з Носачевич до Колок.

Віктор Довгополюк каже, що пропонуватиметься системний підхід до розподілу коштів на комунальні дороги. Зокрема, одна ОТГ може претендувати лише на один об’єкт, а решту може робити тільки за власні кошти. Місто обласного значення може подати не більше трьох об’єктів.

Крім того, профільний чиновник говорив про потреби у видатках на забезпечення безпеки на дорогах, бо на відремонтованих магістралях почастішали випадки ДТП. Він зазначив також, що рівень освоєння дорожних видатків у 2019 році низький. Одна з причин: надто пізно розблокований бюджет. Друга –неосвоєння дорожнього бюджету дає погану якість проектно-кошторисних документацій, які подають ОТГ.

Михайло Імберовський зауважив, що підготовка ПКД на Волині – проблема, на яку скаржаться лідери громад. Окремі голови зі Старовижівщини робили ПКД у Львові в максимально короткі строки. Віктор Довгополюк каже, що  до фахового рівня львівських проєктантів, до яких звертаються волиняни, є чимало питань. На Волині ПКД роблять довше, але якісніше. Проблема в тому, що  проєктантів не вистачає.

Депутат Олександр Омельчук говорив про неохідність посилення контролю за тими суб’єктами господарювання, які шкодять дорогам, порушуючи вантажні норми великогабаритних перевезень.

“Учасники слухань погоджуються, що в цій сфері потрібно змінювати підходи та жорсткіше контролювати і впливати на ситуацію”, – йдеться у повідомленні Волиньради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: