16:09, 30 Червня 2019

На дебатах молоді у Луцьку визначили найкращих. ФОТО

28 червня у Луцьку розпочався чемпіонат України з дебатів. На захід прибули 24 команди з різних куточків країни – Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Харкова, Луцька, аби позмагатися за першість в інтелектуальному змаганні

Про це повідомляють організатори.

Відкриття відбулося у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки. Слово взяли: Антон Євтушок – голова Волинського осередку дебатів України, Ігор Бобришев – головний суддя чемпіонату та Євгенія Олексіївна Євтушок – заступник директора бібліотеки.

Потому розпочалися ігри. Теми для учасників були доволі різноманітними. Так, у першому раунді дебатували про те, чи правильно, що ФБР оприлюднило записи секретного спостереження за Мартіном Лютером Кінгом з фактами сумнівної та аморальної його поведінки. У другому ж про те, чи коректно буде за наявності технологій зробити публічно доступними думки суддів у момент винесення рішень. В останньому раунді першого дня заходу говорили про те, як виступати «за» чи «проти» патернів, знайдених внаслідок аналізу великих даних (Big Data), для прогнозування поведінки людей.

Останній день ігор був дуже насичений,  адже цього разу учасники грали у чотири раунди (4-7). Полеміка дебатерів на задані теми була на не менш цікавою, різноплановою та актуальною, ніж першого дня. Наприклад, у четвертому раунді  команди переконували про те, чи потрібно надавати можливість багаторазового запиту інформації про статус потрапляння в пекло або рай у певний момент часу, якщо відомо, що потойбічний світ існує. П’ятий раунд про те, чи варто заборонити віппінг у парламенті. Про те, чи потрібно LGBTQ і «прайдам» змінити свій формат із святкового на протестний – такою була тема шостого раунду. У завершальній грі обговорювали те, чи правильно буде створити ринок купівлі-продажу громадянства між фізичними особами, якщо бути апатридом буде незаконно.

Ввечері відбувалось підведення підсумків сезону, і визначались номінації кращих. Кращим спікером сезону став киянин Арьє Мора, командою — “Ексельсіор” в складі Арьє Мора та Вероніки Гадяцької (Одеса), кращим суддею — Антон Євтушок (Луцьк), кращим клубом — Харківський, кращим Всеукраїнським турніром — “Волинська толока” (Луцьк), кращий міжнародним – “Lviv Open”, кращим осередком до 500 тис. населення —Волинський.

А кульмінацією і розв’язкою головного дебатного чемпіонату країни стане останній день, адже саме сьогодні, 30 червня відбудеться півфінал та фінал, де стануть відомі переможці.

Довідка: Ігри відбуваються у Британському парламентському форматі дебатів. Тобто є Уряд і Опозиція, які представлені двома командами по дві людини (за аналогією: одна з Палати Лордів друга з Палати Общин). На виступи в цьому форматі кожен з гравців має по 7 хвилин та 15 хвилин на підготовку після оголошення резолюції та позиції, яку повинні захищати.

Теми бувають різними, але загалом їх поділяють на: морально-соціальні, економічні, суспільні та політичні (сюди ж входить і міжнародна політика).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: