12:25, 03 Серпня 2018

На «Бандерштаті» ветерани УПА закликали бути свідомими та боротися за Україну. ФОТО

Історію своєї боротьби за незалежність України розповіли ветерани ОУН УПА на фестивалі українського духу «Бандерштат».

Про це йшлося сьогодні, 3 серпня, під час гутірок.

Із літературної сцени Марія Ткачук розповідає як в 1943 p вона п’ятнадцятирічна, навчаючись в тернопільському ліцеї, вступила в підпільну сітку ОУН. Вона розносила листівки і займалась агітаційною роботою в навколишніх селах. 3 січня 1947 її арештували. У серпні її відправили на десятирічне заслання в місто Воркута.

Схожа доля була в іншого бандерівця Антона Костюка. Під час війни пішки йшли сім’єю з одеського району по залізничних коліях на Волинь. У 7 класі зустрів бандерівців. Вони дали почитати літературу національного характеру. Був зв’язковим в ОУН. Влаштувався водієм і перевозив літературу до інших міст. Його здали і відправили у заслання на 25 років. Спочатку був у Магаданській області. Проте за деякий час його відпустили та зняли судимість. При поверненні додому виникали проблеми з пропискою в Луцьку через колишнє ув’язнення.

“Кожний окупант завжди нищив інтелект від того і результат”, – каже Ростислав Кушнірук.

Його шлях боротьби розпочався в 11 років під керівництвом старшого брата. В 1944му році разом з сім’єю відправили в заслання. За самостійну Україну віддали життя багато його родичів. Чоловік в 1991 створив хор патріотичного спрямування. Розповідав як був щасливий коли на святкуванні 50-річчя ОУН УПА в Києві в 1992 році виконував гімн нескорених.

Сіма Кордунова, відома волинська поетеса, розповідає, як в засланні людей змушували працювати без їжі та води, в тому числі і її родину. Каже , що дуже багато патріотів залишилось лише в пам’яті проте без могил.

Ветерани УПА закликали бути свідомими та боротися за Україну. Зустріч завершилась акапельним виконанням національного гімну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: