12:39, 04 Серпня 2018
На «Бандерштаті» розповіли, як безкоштовно відкрити для себе Україну
Відвідати безкоштовно всю Україну, подолати стереотипи та зустріти нових друзів можна у рамках руху «Твоя країна».
Про це йшлося сьогодні 4 серпня, під час гутірок другого дня фестивалю українського духу.
Рух «Твоя країна» – це поїздки до обраного учасником у найрізноманітніші точки України на кілька днів (від трьох до п’яти). Візит має насичену програму, до якої входять квести й екскурсії, лекції та тренінги, зустрічі з відомими постатями, відвідування музеїв, театрів та інших визначних місць. «Твоя країна» не є одно- (чи кілька-) разовим проектом, це рух, до якого може долучитися будь-хто охочий показати своє місто, село чи край. Учасниками проекту є українська молодь, зацікавлена в отриманні нових знань та корисного досвіду, розширенні свого кругозору та кола знайомих. Центральні цінності проекту описуються словами «довіра», «всеукраїнськість», «любов до людей». Головні завдання проекту — сприяння розвитку в молодих людей лідерських навичок, стимулювання робити щось значуще й суспільно корисне, активність та небайдужість — гарантують у подальшому розвиток нації та побудову сильної та процвітаючої держави.
Представники руху «Твоя країна» Андрій та Євген розповіли детальніше про те, як стати учасником, як відкрити для себе власне місто під час руху та де знаходити кошти.
Представники руху «Твоя країна» розповіли, що у рамках візитів у своє місто можна заодно відкрити і своє місто для себе, адже можна знайти щось таке, на що раніше уваги не звертали. З’являється велика кількість ідей для програми, відповідно на яку потрібні кошти. Тут уже можна застосувати вміння домовлятися із людьми і знаходити тих, хто може надати знижки для учасників. Це хороша можливість для підприємців, які можуть пропіаритися.
Зараз зародився ще напрямок «Тандем» – це коли учасник приїздить з кимось з батьків. Така ідея зародилася у Василя Кулевчука, коли він поїхав з мамою до Львова.
Тандем це коли учасник приїздить з кимось з батьків. Є також табори для «Твоєї країни».
Представники «Твоєї країни» зауважили, що «Твоя країна» – це специфічна структура, бо структури у ній немає взагалі. Це рух, який немає координатора, по-суті. Цей рух складається із тисячі людей по всіх країні, які роблять все це незалежно, і 7-8 людей, які допомагають цим організаторам.
Формальна дата старту руху 22 січня 2013 року – це припало на День соборності України.
Андрій та Євген наголосили, що Україна дуже багата регіональними характерами, наприклад, Донецьк – дуже конкретний, Харків – не впевнений, Львів – дуже закохані у своє місто.
Учасників обирають за результатами анкет. В анкеті достатньо написати мотивацію, чого учасник туди хоче поїхати. Однак обирають комлексно. Наприклад, останній візит до Львова був більше спортивний тому обирали людей, яким буде комфортно у цій програмі. Є два підходи, як обирають учансиків – особистісний і груповий. Організаторам цікаво мати групу, яка буде різноманітна, щоб познайомилися там з людьми звідусюди, відповідно, це не сильно залежить від вашої мотивації, а другий критерій – особистісний, отже, треба написати мотивацію, чого хочуть поїхати.
Євген розповів історію про хлопця, який боявся поїхати на «Твою країну», думав, що йому нирку виріжуть, але займався боксом, тому поїхав, і зараз відвідав майже всю країну. Зробив для себе рейтинг шаурми по Україні.
У різних містах може бути декілька команд, яка робить візити, у кожної команди є своє бачення міста і тому учасникам потрібно дивитися, де їм буде комфортніше. У кожному місті є своя фішка, для місцевих це може бути не цінним, але захоплювати людей, які живуть за 100 кілометрів від вас.
Зараз візити тривають до Житомира, Харквова, Ізюма, Чернівців тощо.
Один із відвідувачів фестивалю розповів, що до 25 років йому заважала подорожувати робота та відсутність логістики.
Представники руху заперечили йому, що зараз є «Blablacar» і автостоп, а візити, в основному, лише по три дні і випадають на п’ятницю, суботу та неділю.
Залишити відповідь