09:40, 26 Березня 2020

Митрополит Михаїл отримав листа від поліції

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл отримав листа від Головного управління Національної поліції у Волинській області з застереженнями щодо участі вірних у богослужіннях під час карантину.

Про це повідомили у Волинській єпархії ПЦУ.

Начальник управління Юрій Крошко нагадує, що Кабінет Міністрів України з 17 березня заборонив проведення всіх масових заходів, у тому числі й релігійних, у яких бере участь понад 10 осіб. Причому, незалежно від місця та площі його проведення.

При цих умовах учасники заходу повинні виконувати рекомендації МОЗ: дотримуватись дистанції, використовувати засоби індивідуального захисту та дезінфекуючі розчини тощо. Особливо ця норма стосується священнослужителів, які змушені контактувати з вірянами на їх прохання.

Як зауважив Крошко, поліцейські зобов’язані реагувати на правопорушення. Так у неділю 22 березня в області було зафіксували 17 порушень правил карантину релігійними організаціями. Правоохоронці «при виїзді на такі повідомлення (звернення) фіксували події та обмежувались роз’яснювальними заходами щодо недопущення порушень».

У зв’язку з цим архієрей благословляє настоятелям парафій, намісникам монастирів звернути особливу увагу на це повідомлення й організовувати відправи так, щоб у них не брало участі більше 10-ти осіб (включно з священно- та церковнослужителями й працівниками храмів). Також учасники богослужінь повинні дотримуватися рекомендацій МОЗ. Декани, настоятелі, намісники несуть персональну відповідальність за порушення правил карантину.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: